Diyarbakır'dan Acı haber: 1 Şehit

Diyarbakır Valiliği, Kurtuluş Dağı’nda gerçekleştirdiği terör operasyonunda çıkan çatışma neticesinde 1 personel şehit olduğunu, 4 personelin hafif şekilde yaralandığını ayrıca 2 Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubunun silah ve teçhizatları ile birlikte ölü olarak yakalandığını bildirdi.

Haberler 28.08.2015, 22:07
Diyarbakır'dan Acı haber: 1 Şehit

ANKARA(ANKA) - Diyarbakır Valiliği, Kurtuluş Dağı’nda gerçekleştirdiği terör operasyonunda çıkan çatışma neticesinde 1 personel şehit olduğunu, 4 personelin hafif şekilde yaralandığını ayrıca 2 Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubunun silah ve teçhizatları ile birlikte ölü olarak yakalandığını bildirdi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, Hani ilçesinde, BTÖ mensupları tarafından kapatılan Diyarbakır-Bingöl karayolunu ulaşıma açmak amacıyla operasyon gerçekleştirdiği belirtilerek, “Sivil vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini, ulaşım yolu çalışmalarını yapan karayolları ekiplerinin emniyetini sağlamak maksadıyla 18 Ağustos 2015 tarihinden itibaren operasyonel faaliyetlere devam edilmektedir. Bu kapsamda Kurtuluş Dağı bölgesinde operasyon icra eden birliklere 27 Ağustos 2015 tarihinde saat:15.40 sıralarında BTÖ mensupları tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulmuş, yapılan saldırıya anında karşılık verilmiş, BTÖ mensuplarının bulundukları bölgeler ateş destek vasıtaları ve taarruz helikopterleri ile ateş altına alınmıştır” denildi.

Açıklamada, çıkan çatışma sonucunda 1 personelin şehit olduğu, 4 personel hafif şekilde yaralandığı belirtilerek, “2 BTÖ mensubu silah ve teçhizatları ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve terör ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir” ifadeleri kullanıldı. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@