Diyarbakır'da Bomba Uzmanı Şehit Oldu

Sur İlçesi Kurşunlu Cami civarında bomba olabileceğine yönelik bilgi alınması üzerine bomba uzmanları olay yerine intikal ederken, çalışma yapıldığı esnada bölücü terör örgütü mensupları tarafından uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla güvenlik güçlerine yönelik saldırı düzenlendi.

Haberler 09.12.2015, 15:04
Diyarbakır'da Bomba Uzmanı Şehit Oldu

DİYARBAKIR (ANKA) – Sur İlçesi Kurşunlu Cami civarında bomba olabileceğine yönelik bilgi alınması üzerine bomba uzmanları olay yerine intikal ederken, çalışma yapıldığı esnada bölücü terör örgütü mensupları tarafından uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla güvenlik güçlerine yönelik saldırı düzenlendi. Saldırıda bomba uzmanı polis memuru Haydar Çetin şehit oldu, bir polis memuru da yaralandı.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Vatandaşın günlük hayatını icra etmesini ve kamusal hizmetlerden faydalanmasını engellenmek amacıyla ilçe genelinde hendek ve barikat oluşturan bölücü terör örgütü mensuplarının faaliyetlerinin engellenmesi, bariyerlerin kaldırılması ve hendeklerin kapatılmasına yönelik olarak 02 Aralık 2015 günü Sur İlçesi (6 Mahalle ve Gazi Caddesi) ile 03 Aralık 2015 günü Yenişehir İlçesi Dağkapı Meydanında sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir” denildi. 

İlgili birimler ile koordineli bir şekilde alınan emniyet tedbirleri kapsamında operasyonel faaliyetlere başlandığı bilgisi verilen açıklamada şöyle denildi:

“Bugün saat 11.00 sıralarında Sur İlçesi Kurşunlu Cami civarında bomba olabileceğine yönelik bilgi alınması üzerine bomba uzmanları olay yerine intikal etmiş, çalışma yapıldığı esnada bölücü terör örgütü mensupları tarafından uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla güvenlik güçlerine yönelik saldırı yapılmıştır. Yapılan saldırıda Bomba İmha Şube Müdürlüğünde görevli bomba uzmanı polis memuru Haydar Çetin şehit olmuş, Özel Harekât Şube Müdürlüğü’nde görevli bir polis memuru da yaralanmıştır. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi ile yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Terör ve terör örgütlerine yönelik verilen mücadele kararlılıkla ve aralıksız bir şeklide devam edecektir.” (ANKA)

(HM/ÖZK)     

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@