Diyarbakır'da Askeri Konvoya Silahlı Saldırı

ANKARA(ANKA) – Genelkurmay Başkanlığı, Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Diyarbakır Silvan Baraj İnşaat Alanına iş makinesi taşıyan bir TIR aracı ve emn

Haberler 08.04.2015, 18:04
Diyarbakır'da Askeri Konvoya Silahlı Saldırı

ANKARA(ANKA) – Genelkurmay Başkanlığı, Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Diyarbakır Silvan Baraj İnşaat Alanına iş makinesi taşıyan bir TIR aracı ve emniyetini sağlayan askeri konvoya, Diyarbakır Silvan Fiğ Tarlası Tepe Mevkiinde, intikal halindeyken silahlı saldırıda bulunulduğunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet adresinde “Önemli Yurt İçi Olaylar” başlığında yer alan açıklamaya göre, bugün saat 05.05’te Diyarbakır Silvan’da askeri konvoya silahlı saldırı yapıldı. Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Diyarbakır Silvan Baraj İnşaat Alanına iş makinesi taşıyan bir TIR aracı ve emniyetini sağlayan askeri konvoya, Diyarbakır Silvan Fiğ Tarlası Tepe Mevkiinde, intikal halindeyken silahlı saldırıda bulunulduğu belirtildi.

Söz konusu saldırıya, konvoyda bulunan unsurlar tarafından derhal ateşle karşılık verilmesine müteakip, terörist ateşlerinin kesildiği belirtilirken, “Anılan silahlı saldırıda, bir Taktik Tekerlekli Zırhlı Kobra aracına 15 adet mermi isabet etmiştir” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, olayla ilgili olarak, adli tahkikat başlatıldığı kaydedildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@