Diyarbakır'da 20 Nokta Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Diyarbakır Valiliği, emniyet ve asayişin sağlanması amacıyla Diyarbakır’da 4 ilçede toplam 20 noktayı özel güvenlik bölgesi ilan etti.

Haberler 17.08.2015, 18:18
Diyarbakır'da 20 Nokta Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

DİYARBAKIR(ANKA) – Diyarbakır Valiliği, emniyet ve asayişin sağlanması amacıyla Diyarbakır’da 4 ilçede toplam 20 noktayı özel güvenlik bölgesi ilan etti.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, emniyet ve asayişin sağlanması amacıyla 4 ilçede toplam 20 noktanın özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bilgisi verilerek, “Diyarbakır ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Diyarbakır Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır” denildi.

20 Ağustos - 05 Eylül 2015 tarihleri arasında “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilen noktalar şöyle:

“1-Silvan İlçesi sınırlarında bulunan; Taşköprü Vadisi, Toklar bölgesi, Kazandağı-Demirkuyu bölgesi, Hatuni Deresi bölgesi, Sarınç ve Fiğtarlası bölgesi, Üçbasamak bölgesi,

2-Lice İlçesi sınırlarında bulunan; Kayacık Kuzeyi bölgesi, Balasi-Koca Tepe bölgesi, Kuşlu Tepe bölgesi, Toprak Tepe bölgesi, Mizagüldağı Tepe bölgesi, Dolapdere-Kerpiçören bölgesi, Harabe Tepeleri bölgesi, Horozivan Dağı bölgesi, Kıllıboğan Tepe bölgesi,

3-Kulp İlçesi sınırlarında bulunan; Oberkan-Davderal bölgesi, Simetok-Gülhermi bölgesi, Yaylak Durşin bölgesi,

4-Dicle İlçesi sınırlarında bulunan; Kurşunlu bölgesi, Tir Sırtları bölgesi.” (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@