Diyarbakır'da 111 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

DİYARBAKIR Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin düzenlediği 2 ayrı operasyonda, toplam 111 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Haberler 10.11.2015, 18:58
Diyarbakır'da 111 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi
(DHA) - DİYARBAKIR Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin düzenlediği 2 ayrı operasyonda, toplam 111 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne bağlı ekipler, batı illerine kaçak sigara sevkiyatı yapılacağını belirleyip, operasyon başlattı. Düzenlenen iki ayrı operasyonda, 2 araçta yaptığı aramalarda, piyasa değeri 555 bin lira olan 111 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Operasyonla ilgili Diyarbakır Valiliği'nce yazılı olarak yapılan açıklamada, "Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce doğu illerinden Diyarbakır ili geçiş güzergâhını kullanarak, batı illerine araçlar içerisine gizledikleri kaçak sigara nakleden şahıslara yönelik 08.11.2015 tarihinde 2 ayrı operasyon düzenlenmiştir. Düzenlenen operasyonlarda piyasa değeri 555 bin TL olan 111 bin paket kaçak sigara ele geçirilmiş, yapılan operasyonlarla ilgili olarak toplam 4 şahıs hakkında adli işlem yapılmıştır. Ayrıca şahısların kaçak sigara naklinde kullandıkları 2 araca da el konulmuştur. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü olarak kaçak sigara kaçakçılığı yaparak haksız kazanç elde eden şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyonlar, aralıksız ve kararlılıkla devam edecektir" denildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@