Diyarbakır'a Tarihi Ziyaret

ANKARA(ANKA) -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı sıfatı ile Diyarbakır’a ilk kez gidecek. Tarihi ziyaret, çözüm süreci açısından da büyük önem taşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretinde bir kez da

Haberler 30.04.2015, 11:25
Diyarbakır'a Tarihi Ziyaret

ANKARA(ANKA) -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı sıfatı ile Diyarbakır’a ilk kez gidecek. Tarihi ziyaret, çözüm süreci açısından da büyük önem taşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretinde bir kez daha, “silahların gölgesinde barış olmaz” mesajı vermesi bekleniyor.

Erdoğan, 2 Mayıs Cumartesi günü ilk olarak Batman ardından da Diyarbakır’a gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2-3 Mayıs 2015 tarihlerinde Diyarbakır’da bulunacak. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı sıfatı ile ilk kez gideceği Diyarbakır’da programı kapsamında Valiliğini ziyaret etmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu harcamalarıyla yapılan eserlerin toplu açılış törenine de katılacak.

Erdoğan’ın Diyarbakır ziyareti  “Durma noktasına geldi?” eleştirileri yapılan çözüm süreci açısından büyük önem taşıyor. Erdoğan’ın Diyarbakır’da yapacağı konuşmada çözüm sürecinin kararlılıklar sürdürüleceği mesajını vermesi bekleniyor. Erdoğan sık sık “Silahların gölgesinde barış olmaz” açıklaması yaparken son zamanlarda çözüm sürecine yönelik sert mesajlar vermeye devam ediyor. Özellikle Ağrı’da yaşanan olayların ardından HDP’ye eleştirilerde bulunan Erdoğan’ın “Kürt sorunu yoktur” açıklamaları sonrası Diyarbakır’da vereceği mesajlar ayrı bir önem taşıyor. (ANKA)

(HSN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@