Diyarbakır Valisi Aksoy: Sur İlçesinin Bazı Mahallerinde Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırılacak

DİYARBAKIR(ANKA) – Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Sur ilçesi...

Haberler 12.10.2015, 18:30
Diyarbakır Valisi Aksoy: Sur İlçesinin Bazı Mahallerinde Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırılacak

DİYARBAKIR(ANKA) – Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Sur ilçesi Sur içinde kalan Dabanoğlu, Cemal Yılmaz ve Cevat Paşa mahallelerinde sokağa çıkma yasağının 20.00’de kaldırılacağını belirterek, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş mahallelerinde ve Gazi Caddesinde ise sokağa çıkma yasağının devam ettiğini açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan Vali Aksoy, Sur ilçesinde meydana gelen olaylar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, merkez Sur ilçesinde Sur içinde kalan bölgede (Cevatpaşa,  Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Cemal Yılmaz mahallelerinde ve Gazi Caddesinde) 10 Ekim 2015 Cumartesi günü saat 05.00’ten geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini hatırlattı.

Vali Aksoy, Sur ilçesi Sur içinde kalan Dabanoğlu, Cemal Yılmaz ve Cevat Paşa mahallelerinde yapılan çalışmalar sonucunda sokaklarda açılan hendeklerin kapatıldığını, barikatların kaldırıldığını ve sokakların temizlenerek güvenli hale getirilmiş olmasından dolayı, Dabanoğlu, Cemal Yılmaz ve Cevat Paşa mahallelerinde 12 Ekim saat 20’00’den itibaren sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını kaydetti.

Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş mahallelerinde ve Gazi Caddesinde söz konusu çalışmalar sürdüğünden sokağa çıkma yasağının devam ettiğini belirten Vali Aksoy, bu mahallelerde sokağa çıkma yasağının bitim süresinin ayrıca duyurulacağını kaydetti. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@