Diyarbakır Valiliği'nden Silvan Açıklaması

DİYARBAKIR(ANKA) –Diyarbakır Valiliği, Silvan ilçesinde yapılın ope...

Haberler 15.09.2015, 10:35
Diyarbakır Valiliği'nden Silvan Açıklaması

DİYARBAKIR(ANKA) –Diyarbakır Valiliği, Silvan ilçesinde yapılın operasyonlarla PKK terör örgütüne ağır darbe vurulduğunu açıklarken, Silvan’daki operasyonlar kapsamında ele geçirilen materyalleri açıkladı.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır Valiliği İl Jandarma Komutanlığı tarafından, öncelikle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşların her türlü terör eylemlerinden korunması maksadıyla, emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbirin alındığı kaydedildi.

Son dönemde bölgede meydana gelen gelişmeler ve alınan duyumlar kapsamında, Silvan ilçesi kırsalında dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgedeki PKK mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını tahrip etmek ve PKK mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen silahlar ile depo ve sığınaklarda bulunan malzemeleri ele geçirmek maksadıyla 9-12 Eylül tarihleri arasında operasyonel faaliyet icra edildiği belirtilen açıklamada, operasyon kapsamında ele geçirilen malzemeler açıklandı.

PKK mensupları tarafından kullanılan 2 adet sığınak tespit edildi ve tespit edilen sığınaklarda 1,5 ton muhtelif gıda malzemesi, 140 kalem yaşam malzemesi 60 kalem tıbbi sağlık malzemesi, 1 adet gaz maskesi, 12 adet örgütsel doküman, 1 adet işaret fişeği, 350 adet 7.62 mm. Kaleşnikof mermisi, 500 adet 9 mm. tabanca mermisi ele geçirildi.

Aynı bölgede arazide gömülü vaziyette, 10 adet 12 kilogramlık büyük tüp ile patlayıcı madde yapımında kullanılan 100 kilogram amonyum Nitrat gübre ele geçirildi. PKK mensuplarınca gasp edilerek Demirkuyu Mahallesi yol kenarında EYP ile tuzaklanarak terk edilmiş halde 1 adet özel araç tespit edilirken, olay yerine sevk edilen Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından EYP düzeneği herhangi bir can ve mal kaybına sebebiyet vermeden etkisiz hale getirildi.

Açıklamada, “Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla teröristle mücadele faaliyetlerine kararlılıkla devam edilecektir” denildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@