Diyarbakır Valiliği: Yenişehir'deki Yasak Kaldırılacak, Sur'daki Yasak Devam Ediyor

DİYARBAKIR(ANKA) – Diyarbakır Valiliği, Yenişehir ilçesindeki sokağ...

Haberler 10.10.2015, 16:30
Diyarbakır Valiliği: Yenişehir'deki Yasak Kaldırılacak, Sur'daki Yasak Devam Ediyor

DİYARBAKIR(ANKA) – Diyarbakır Valiliği, Yenişehir ilçesindeki sokağa çıkma yasağının 17.00 itibari ile kaldırılacağını ancak Sur ilçesindeki yasağın halen devam edeceğini açıkladı.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Sur ilçesinde meydana gelen olaylar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, ilin Merkez Sur ilçesinde Sur içinde kalan bölgede (Cevatpaşa,  Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Cemal Yılmaz mahallelerinde ve Gazi Caddesinde) ve Yenişehir ilçesinde (Feritköşk ve Dicle mahallerinde) 10 Ekim 2015 Cumartesi günü saat 05.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği kaydedildi.

Yenişehir ilçesinde yapılan çalışmalar üzerine (Feritköşk ve Dicle mahallerinde) 10 Ekim 2015 günü saat 17.00 itibariyle sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı belirtilerek, “Sur ilçesinde yapılan çalışmalar devam ettiğinden sokağa çıkma yasağı ikinci bir duyuruya kadar devam edecektir” denildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@