Diyarbakır Valiliği: Terör Örgütü 12 Yaşındaki Bir Çocuğu Öldürdü

ANKARA(ANKA) – Diyarbakır Valiliği, sokağa çıkma yasağının uyguland...

Haberler 12.10.2015, 17:15
Diyarbakır Valiliği: Terör Örgütü 12 Yaşındaki Bir Çocuğu Öldürdü

ANKARA(ANKA) – Diyarbakır Valiliği, sokağa çıkma yasağının uygulandığı Sur ilçesinde bugün sabah saatlerinde terör örgütü mensupları güvenlik güçlerine bombalı ve uzun namlulu silahla saldırı düzenlediğini açıkladı. Saldırı esnasında 12 yaşında bir çocuk yaralanırken, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Diyarbakır Valiliği İl emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Diyarbakır Sur ilçesinde sur içinde kalan bölgede (Cevatpaşa,  Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Gazi Caddesi, Cemal Yılmaz mahallelerinde)  hendek kazma, barikat kurma, güvenlik güçlerine yönelik silahlı ve bombalı eylemler başta olmak üzere kamu düzenini bozan eylemleri gerçekleştiren BTÖ ( Bölücü Terör Örgüt ) mensuplarının faaliyetlerinin engellemeye yönelik 10 Ekim saat 05.00’ten itibaren ikinci bir duyuruya kadar Diyarbakır Valiliğince sokağa çıkma yasağı ilan edildiği hatırlatıldı.

İlan edilen sokağa çıkma yasağı kapsamında vatandaşın sokağa çıkmaması hususunda gerekli duyuruların, Diyarbakır Valiliğinin internet sitesinden, basın yayın organları üzerinden ve anonslarla orada yaşayan halkın duyabileceği bir şekilde devamlı olarak çağrılar yapıldığı belirtilen açıklamada, “Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur ilçesi Hasırlı Mahallesi Bahçe Sokakta 12 Ekim günü sabahın erken saatlerinde BTÖ mensuplarınca güvenlik kuvvetlerine yönelik EYB ve uzun namlulu silahlar ile saldırı yapılmıştır. Saldırı esnasında saat 10.30 sıralarında bahse konu sokak üzerinde olan 2003 doğumlu ( 12 yaşında ) bir çocuk yaralanmış ve 112 unsurları ile Devlet Hastanesinde kaldırılmıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen yaralı çocuk hayatını kaybetmiştir. Gerekli otopsi işlemlerinden sonra ailesine teslim edilmiştir. Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma devam etmektedir. Söz konusu sokağa çıkma yasağına vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir” denildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@