Diyarbakır Valiliği: 2 Adet Eyp İmha Edildi

DİYARBAKIR (ANKA) - Diyarbakır Valiliği, 26’ıncı Dönem Milletvekili Seçimlerinde, secim gü...

Haberler 01.11.2015, 15:00
Diyarbakır Valiliği: 2 Adet Eyp İmha Edildi

DİYARBAKIR (ANKA) - Diyarbakır Valiliği, 26’ıncı Dönem Milletvekili Seçimlerinde, secim güvenliğinin sağlanması amacıyla mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) arama faaliyetleri sırasında Diyarbakır-Bingöl karayolu ve Diyarbakır-Muş karayolunda teröristlerce yerleştirilmiş halde bulunan 2 adet el yapımı patlayıcının güvenli bir şekilde imha edildiğini bildirdi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, bugünkü 26’ıncı Dönem Milletvekili Seçimlerinde, seçim güvenliği, vatandaşların huzur ve güven içerisinde oy kullanmaları amacıyla vatandaşların kullandığı karayollarında Mayın ve EYP arama faaliyetleri gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada, arama faaliyetleri sırasında Diyarbakır-Bingöl karayolu ve Diyarbakır-Muş karayolunda önceden teröristlerce yerleştirilmiş 2 adet EYP tespit edildiği, olay yerinin emniyetinin alınmasına müteakip Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından EYP’nin emniyetli bir şekilde imha edildiği belirtildi.

Patlama sırasında herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı, karayolunun temizlenerek tekrar ulaşıma açıldığı belirtildi. ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@