Diyarbakır Sur İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Sur İlçesi Yenikapı Sokak\'taki Balıkçılarbaşı bölgesinde yapılan basın açıklaması sırasında çıkan çatışma sonucu Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybetmesi, bir polisin de şehit olmasıyla ilgili soruşturma başlattı.

Haberler 28.11.2015, 13:26
Diyarbakır Sur İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı

DİYARBAKIR (ANKA) - Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Sur İlçesi Yenikapı Sokak'taki Balıkçılarbaşı bölgesinde yapılan basın açıklaması sırasında çıkan çatışma sonucu Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybetmesi, bir polisin de şehit olmasıyla ilgili soruşturma başlattı. Diyarbakır Valiliği ise Sur İlçesi'nde saat 13.00'ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan duyuruda, saat 11.00 sıralarında Sur İlçesi Dört Ayaklı Minare civarında  Diyarbakır Barosu tarafından bir basın açıklaması programı yapıldığı esnada güvenlik görevlilerine saldırıda bulunulduğu, bir polis memurunun şehit olduğu, 2 polis memurunun da yaralandığı belirtildi. Meydana gelen çatışmada, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği ifade edilen duyuruda, konuyla ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı belirtildi. Sur İlçesi'nde saat 13.00'ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan eden Valilik, yasağın bitim süresinin ayrıca duyurulacağını açıkladı. Duyuruda şöyle denildi:

“Sur ilçemizde BTÖ mensuplarınca sokakların beton bariyerler ve hendeklerle kapatılarak kamusal faaliyetlerin ve vatandaşlarımızın günlük yaşamının engellenmesi, çocuklarımızın eğitim hakkının engellenmesi, sağlık hizmetlerinin alınmasının ve verilmesinin engellenmesi, vatandaşlarımızın kendi evlerine ve özel alanlarına girmelerinin engellenmesi, terör örgütleri tarafından başta kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımıza yönelik saldırı, sabotaj, taciz, yol kesme, patlayıcı madde kullanma, vb. eylemler devam etmesinden dolayı bariyerlerin kaldırılması, hendeklerin kapatılması, bariyer ve hendekler içine tuzaklanmış patlayıcıların etkisiz hale getirilmesine yönelik olarak halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince,  Sur ilçesinde Sur içinde kalan bölgede 28 Kasım 2015 Cumartesi günü saat: 13.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.” (ANKA)

(YE/ORH) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@