Diyarbakır'da gözaltına alınan 4 gazetecinin sorgusu sürüyor

DİYARBAKIR merkez Sur ilçesi On Gözlü köprü yakınlarında dün akşam meydana gelen ve bir aileden 5 kişinin yaşamını yitirmesine 5'i polis 12 kişinin yaralanmasına yol açan bomba yüklü araçlı saldırı ardından olay...

Haberler 11.08.2016, 14:43
Diyarbakır'da gözaltına alınan 4 gazetecinin sorgusu sürüyor
DİYARBAKIR, () - DİYARBAKIR merkez Sur ilçesi On Gözlü köprü yakınlarında dün akşam meydana gelen ve bir aileden 5 kişinin yaşamını yitirmesine 5'i polis 12 kişinin yaralanmasına yol açan bomba yüklü araçlı saldırı ardından olay yerine giden Evrensel Gazetesi muhabirleri Hasan Akbaş, Fırat Topal, Serpil Berk ve Reuters foto muhabiri Sertaç Kayar gözaltına alındı.

Gazetecilerin patlamadan önce o bölgedeki bir kafede çay içtikleri ve patlamadan hemen sonra olay yerine giderek fotoğraf çektikleri belirtilirken, savcılığın talimatı ile gözaltına alındıkları belirtildi.

Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat yaptığı açıklamada, haber takibi yaparken gözaltına alınan arkadaşlarının kıyafetlerinin incelenmek için Kriminal şubeye gönderildiğini söyledi. Polat, "Arkadaşlarımızın elbiselerinin kriminal incelemeye gönderilmesinin mantığı nedir? Basın özgürlüğüne açık bir darbe daha anlamına gelen bu gözaltılara bir an önce son verilmesini, arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmalarını talep ediyor ve bir daha haykırıyoruz: Gazetecilik suç değildir" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@