Diyanet: Personelimize ‘Ak Parti'ye Oy' Mesajı Attığımız Yalan

ANKARA(ANKA) – Diyanet İşleri Başkanlığı, kuruluşun personeline ad vermeden AK Parti’ye oy verilmesi için SMS gönderdiği haberlerini yalanladı.

Haberler 01.11.2015, 14:50
Diyanet: Personelimize ‘Ak Parti'ye Oy' Mesajı Attığımız Yalan

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, “Bugün 1 Kasım seçimlerine yönelik Diyanet İçleri Başkanlığı'nın tüm personeline mesaj gönderdiği şeklindeki iddia tamamen yalan ve İftiradır” denildi.

Dezenformasyon olduğu açıkça belli olan böyle bir mesajı Diyanet İşleri Başkanlığı'nın paylaşmasının asla söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, “Diyanet İşleri Başkanlığı'nı itibarsızlaştırmak amacıyla uzun süredir sürdürülen olumsuz algı oluşturma faaliyetlerinin bir parçası olan bu mühendislik çalışmasının içinde bulunan herkesi ahlaka, vicdana, insafa davet ediyoruz” satırları yer aldı.

-İMLASI BOZUK MESAJ-

Sosyal medya hesaplarında yayılan bir iddiaya göre Diyanet İşleri Başkanlığı personeline şu mesajı atmış bulunuyor:

“Değerli din gönüllüleri; din özgürlüğü alanında kazanımlarımzın devamı yarını emanet edeceğimiz çocuklarımızın vebalini düşünerek, İsraili ve dış düşmanları ve içdeki yandaşlarını sevindirmeme adına kişiselliklerimiz bir kenara koyarak Türkiye nin ve İslam aleminin geleceğine Istikrara için oy verilim.” (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@