Dilekçelere Korucu Tepkisi: Şehitler Ve Gaziler İçin Sessizler

-Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen son günlerde bazı bas...

Haberler 10.11.2015, 14:10
Dilekçelere Korucu Tepkisi: Şehitler Ve Gaziler İçin Sessizler

-Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen son günlerde bazı basın ve yayın organlarında “Demokrasiye, İnsan Haklarına, Hukukun Üstünlüğüne, Medya Özgürlüğüne ve Ülkenin Geleceğine Birlikte Sahip Çıkalım” şeklinde yazar, aydın, gazeteci, siyasetçi ve daha birçok kesimden kişilerin imzasını taşıyan ilanlar görüldüğünü belirterek bunlara tepki gösterdi.

ANKARA(ANKA) -  Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen son günlerde bazı basın ve yayın organlarında “Demokrasiye, İnsan Haklarına, Hukukun Üstünlüğüne, Medya Özgürlüğüne ve Ülkenin Geleceğine Birlikte Sahip Çıkalım” şeklinde yazar, aydın, gazeteci, siyasetçi ve daha birçok kesimden kişilerin imzasını taşıyan ilanlar görüldüğünü belirterek bunlara tepki gösterdi.

Sözen yazılı açıklamasında “Bu ilanların taraflı ve siyasi içerikli olduğunu düşünmekteyiz. Çünkü bir insanın en doğan hakkı, en kutsal hakkı yaşam hakkıdır. Yaşam hakkının ihlal edildiği bir ortamda diğer hakları ve özgürlükleri konuşmamız yersizdir. Bu yazar, gazeteci, akademisyen ve siyasetçiler ülkemizin birliği, bütünlüğü ve kutsal değerlerimiz için birileri canlarını verirken, Şehit ve Gazi olurken sessiz kaldılar” dedi.

“Soruyorum sözde bu barış ve demokrasi havarilerine; Daha birkaç ay önce Ceylanpınar da Polislerimiz evde uyku halinde şehit edilirken neden sessiz kaldınız?” diye soran Sözen diğer terörist cinayetlerini de saydı. Ziya Sözen “Öbür oğlumu da askere gönderirim” diyen şehit babalarına hitaben “bir Şehit yüz bin, iki Şehit iki yüz bin” şeklinde yazan yazara da tepki gösterilmediğini kaydetti. Ziya Sözen şu görüşleri savundu:

“Yoksa sizin gözünüzde bu Şehitlerimiz ve daha binlercesi insan değil mi? Sizin gözünüzde bunların hiçbir değeri yok mu? Bunların sizin Demokrasiniz, İnsan Haklarınız ve Basın Özgürlüğünüz kadar değeri yok mu? Siz dün bu Şehitler olurken sessiz kalmayıp tepki gösterseydiniz ve imza toplayıp gazetelere sayfa sayfa ilan vermiş olsaydınız bizde bugün sizin ikiyüzlü olmadığınıza, iyi niyetli olduğunuza, barış ve demokrasi havarisi olduğunuza inanırdık. Kusura bakmayın biz asla size inanmıyoruz. Sizler barış, demokrasi, insan hakları ve özgürlük gibi tertemiz değerleri kendi kirli emellerinize alet ediyor, sıkıştığınız yerde bu tertemiz kavramların arkasına sığınıyorsunuz.”

Cumhurbaşkanı ve başbakanı bazı kesimlerin sevmeyebileceklerini de belirten Ziya Sözen, “Sevmek zorunda da değilsiniz. Âmâ halkımızın yüzde ellisinden fazlasının desteğini alarak Cumhurbaşkanı olan, Başbakan olan bu insanlara saygı duymak zorundasınız. Onlara oy veren insanlara saygı duymak zorundasınız” dedi.

Ziya Sözen açıklamasını “Bu dünyada yargı önünde öbür dünyada ise savunamadığınız, görmezden geldiğiniz Şehitlerimizin elleri iki yakanızda olacaktır. Unutmayın sizler bundan sonra milli ve manevi değerlerimize, özgür ve demokratik irademize saldırıda bulunduğunuz müddetçe, kalemleriniz den mürekkep yerine kan fışkırdığı müddetçe misli ile karşılık bulursunuz” diye bitirdi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@