Dilek Doğan davası 30 Mayıs'a ertelendi

Sarıyer'de 18 Ekim'de gerçekleştirilen terör operasyonu sırasında polisin silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Doğan'ın öldürülmesi...

Haberler 20.04.2016, 16:33
Dilek Doğan davası 30 Mayıs'a ertelendi
Sarıyer'de 18 Ekim'de gerçekleştirilen terör operasyonu sırasında polisin silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Doğan'ın öldürülmesi davasında çıkan gerginlik sonrasında güvenlik gerekçesiyle kapalı görülmesine karar verilen duruşmada, tarafların ve savcının soruşturma veya esas hakkındaki beyanlarını bildirmelerine karar verildi. Heyet, duruşmayı 30 Mayıs'a erteledi. 

"KIZIM GİTTİĞİYLE KALDI"

Duruşma sonrasında Dilek Doğan'ın annesi Aysel Doğan ve babası Metin Doğan adliye önünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dilek Doğan'ın babası Metin Doğan, "Adalet beklediğimiz yok. Geçen celsede 300'e yakın avukatımız vardı. avukatların talepleri reddedildi ve tutuklanmadı. Bugünkü celsede birtakım bahanelerden dolayı davaya gizlilik kararı getirildi. Davaya müdahillerden başka kişilerin alınamayacak. Bir kapı ardında tek, kendileri karar verecekler. Adama farklı bir ceza verilmeyecek. Katil de yok, kaçmış da olabilir. Dava 30 Mayıs'a atıldı. Herhangi gelişecek bir durum yok. Durum ortadadır, adaletin tecelli edeceği bir durum yok. Çocuklarımız davaya müdahil olduğu halde gözaltına alındılar" diye konuştu. Anne Aysel Doğan ise "Hiçbir şey yapmadığı gibi çocuklarımı da gözaltına aldı. Üç çocuğum da gözaltında şimdi, avukatlarıyla birlikte. Hiç umudum yok. Kızım gittiğiyle kaldı. Hiç umurlarında değil, bizi bile dinlemiyorlar" dedi.

"MAHKEMENİN HAZIR BİR KARARI VAR, ÖYLE ANLAŞILIYOR"

Doğan ailesinin avukatlarından Oya Aslan da "Bugün izin verseydik mahkeme karar verecekti, hazır bir kararı var, öyle anlaşılıyor. Gelecek celse için de tevsii tahkikat taleplerimizi istedi. Olmazsa dosyayı bitireceğini söyledi. Bizim taleplerimiz var. Taleplerin başında olay yerinde keşif yapılması, tanıkların dinlenmesi, idari soruşturmanın getirilmesi yönünde. Mahkeme bunları beklemeksizin karar verecek durumda. Bu da aslında tutukluluk kararı verilmemesi, yine dosyayı bitirmeye çalışması taraflı olduğunun göstergesi. Kapalılık kararı verdi kardeşinin tepkisi üzerine. Kardeşi hem tutuklama kararı verilmemesi, hem de mahkemede sanık avukatının rahatlığı nedeniyle bugün tepkisini dile getirdi. Tepkisini aşırı da dile getirmiş olabilir, bunun bir önemi yok. Mahkeme bunu anlamak zorunda.

Ya kişiyi tutuklamak zorundaydı, ya da tepkileri hoş karşılamak durumunda" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@