Dil ve Kültür Olimpiyatı başladı

Levent GÜNDÜZ/STRASBOURG, ()- FRANSA doğu bölgesi 'Dil ve Kültür Olimpiyatı' programı Strasbourg'ta başladı. Yaklaşık 500 davetlinin izlediği programda yaşları 10-16 olan 60'dan fazla öğrenci Türkçe, Fransızca, Almanca, İngilizce...

Haberler 04.04.2016, 03:17
Dil ve Kültür Olimpiyatı başladı
Fransa doğu bölgesi 'Dil ve Kültür Olimpiyatı' programı Strasbourg'ta başladı. Yaklaşık 500 davetlinin izlediği programda yaşları 10-16 olan 60'dan fazla öğrenci Türkçe, Fransızca, Almanca, İngilizce şarkı ve türküleri başarıyla yorumladı. Çok sayıda işadamı, yerel siyasetçiler, eğitimciler, sivil toplum örgütlerin katıldığı programda günün aktörü sahne alan öğrencilerdi. İzleyenler şarkılara tempo tutturarak eşlik ettiler. Şarkı performanslarıyla beraber folklor oyunları da programa ayrı bir renk kattı.

Değişik ülkelerden katılan öğrenciler farklı kültürlerin dostça, kardeşçe bir arada yaşamanın örneğini sahnede şarkılarıyla herkese gösterdi. Dil ve Kültür Olimpiyatın finali 24 Nisan Pazar Paris'in tarihi 200 yıllık konser, revü salonu 'Casino de Paris'te yapılacak. Finale 17 ülkeden katılacak olan yarışmacılar şimdiden son provalarını tamamlamak için çalışmalarını hızla sürdürüyor. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@