Dikkat Okullar Açılıyor, Renkli Hayaller Kararmasın: Bonzai'ye Karşı Uyanık Olun!

ANKARA(ANKA) – Giderek yozlaşıp orjinal niteliğini kaybeden Ankara kenti ve kültürünü ...

Haberler 26.09.2015, 13:00
Dikkat Okullar Açılıyor, Renkli Hayaller Kararmasın: Bonzai'ye Karşı Uyanık Olun!

ANKARA(ANKA) – Giderek yozlaşıp orjinal niteliğini kaybeden Ankara kenti ve kültürünü korumak ve yozlaşmanın önüne set çekmek üzere çalışmalar yapma kararı alan, Başkent’in köklü kuruluşlarından Ankara Kulübü’nün Başkanı Dr.Metin Özaslan, okulların açılacağı şu günlerde kamuoyunu “bonzai” uyuşturucu tehlikesine karşı uyanık olmaya çağırdı.  

Ankara Kulübü Derneği’nin Genel Başkanı Dr.Metin Özaslan okulların açılmasıyla beraber unutulan bonzai gerçeğine parmak bastı. Türkiye’de son yıllarda artış gösteren bonzai kullanımının en başta çocukları tehdit ettiğini belirten Özaslan, “Okulların açılmasıyla zehir tacirleri okulların çevresinde yerlerini alacaktır dedi ve ekledi  “okul önlerinde ve çevre cafelerde çocuklarımıza bonzai satmak isteyen zehir tacirlerine karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz” dedi. Özaslan bonzai tehlikesine dikkat çekerken öğretmenlere ve polislere büyük görev düştüğünü belirterek şunları söyledi:

“Çocuklarımızın eğitiminden sorumlu öğretmenlerimiz ve güvenliğinden sorumlu polislerimize büyük görev düşüyor. Aileler çocuklarının sağlıklı bir eğitim almasını isterken çocuklarının zehir tacirlerinin kurbanı olmasından korkuyorlar. Eğitimcilerimiz ve güvenlik görevlilerimiz koordineli çalışarak bu zehir belasını çocuklarımızdan uzak tutabilir.”

Özaslan anne ve babaların çocuklarının hayatlarını iyi bilmesi, onların okul yaşamlarını takip etmesi gerektiğini bildirdi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@