Didim'de patlamamış top mermisi bulundu

AYDIN'ın Didim İlçesi'ndeki bir tarım arazisinde, 30- 35 yıl öncesinden kaldığı tahmin edilen patlamamış top mermisi bulundu. Buluntu mühimmat jandarma tarafından imha edildi.

Haberler 26.08.2015, 01:34
Didim'de patlamamış top mermisi bulundu

(DHA) - AYDIN'ın Didim İlçesi'ndeki bir tarım arazisinde, 30- 35 yıl öncesinden kaldığı tahmin edilen patlamamış top mermisi bulundu. Buluntu mühimmat jandarma tarafından imha edildi.

Didim'e bağlı Akyeniköy Mahallesi'ndeki tarım reformu arazisinde üretim yapan vatandaşlar, metal bir cisim gördü. Yakından baktıklarında cismin top mermisi olduğunu fark eden vatandaşlar, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, önce çevrede güvenliğini aldı.

Ardından jandarma bomba imha uzmanının yaptığı incelemede 155 milimetrelik top mermisinin 30-35 yıl öncesinden kaldığı ve patlamamış olduğunu belirlendi. İncelemenin ardından top mermisi, bomba uzmanı tarafından fünye ile güvenli şekilde patlatılarak, imha edildi.

Çevredekiler, top mermisinin bulunduğu arazinin 20 yıl öncesine kadar atış alanı olarak kullanıldığını ve bulunan top mermisinin de o zamanlardan kalma olabileceğini söyledi.

didim top mermisi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@