Dicle şehidini, yaralı eşi ve 6 yaşındaki kızı gözyaşlarıyla uğurladı

DİYARBAKIR'ın Dicle İlçesi Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'na PKK'lı teröristler tarafından dün gece bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hacı Osman Ayyıldız'ın cenazesi, düzenlenen törenle memleketi...

Haberler 02.05.2016, 12:18
Dicle şehidini, yaralı eşi ve 6 yaşındaki kızı gözyaşlarıyla uğurladı
DİYARBAKIR'ın Dicle İlçesi Jandarma Komando Tabur Komutanlığı'na PKK'lı teröristler tarafından dün gece bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hacı Osman Ayyıldız'ın cenazesi, düzenlenen törenle memleketi Konya'ya uğurlandı. Törene şehidin aynı saldırıda ikisi de hafif yaralanan eşi Nurçin ile 6 yaşındaki kızı Ecrin de katıldı.

Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'nde Jandarma Tabur Komutanlığı'na dün saat 21.50 sıralarında bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Hacı Osman Ayyıldız için bu sabah Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tören düzenlendi. Törene Vali Hüseyin Aksoy, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, şehidin yaralı silah arkadaşları ile askerler katıldı.

Şehit Uzman Çavuş Ayyıldız'ın saldırıda hafif yaralanan eşi Nurçin ile 6 yaşındaki kızları Ecrin Ayyıldız da tören alanına getirildi.

Şehit Uzman Çavuş Hacı Osman Ayyıldız'ın ambulanstan alınan cenazesinin katafalka konulmasıyla başlayan törende şehidin yüzünden yaralanan eşi Nurçin Ayyıldız, kızları Ecrin'e bakarak gözyaşı döktü. Patlamada kolundan yaralanan şehidin kızı Ecrin töreni oyuncak bebeği ile izledi. Güçlükle ayakta duran Nurçin Ayyıldız ve minik kızını kadın askerler teselli ederken, şehidin özgeçmişi okundu.

Duaların okunmasının ardından şehit Uzman Çavuş Ayyıldız'ın cenazesi ambulansa konulurken, silah arkadaşları da gözyaşı döktü. Şehit Ayyıldız'ın eşi Nurçin Ayyıldız da bu sırada ayağa kalkıp, eşini uğurladı. Şehit Uzman Çavuş Hacı Osman Ayyıldız'ın cenazesi daha sonra askeri uçakla memleketi Konya'ya gönderildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@