Dhmi Yeni Logo İçin Yarışma Açtı

(DHA) TÜRK Havacılığını yöneten Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) 1980 yılından bu yana kullandığı logosunu bırakma kararı aldı ve yeni bir logo için yarışma düzenledi. Yarışmada birinci olan logoya  30 bin lira ödül verileceği açıklandı.

Haberler 05.11.2015, 10:50
Dhmi Yeni Logo İçin Yarışma Açtı
,(DHA) TÜRK Havacılığını yöneten Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) 1980 yılından bu yana kullandığı logosunu bırakma kararı aldı ve yeni bir logo için yarışma düzenledi. Yarışmada birinci olan logoya  30 bin lira ödül verileceği açıklandı.

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen “Uluslararası logo tasarım yarışması” için  yapılan açıklamada şöyle denildi:


“ Kuruluşun misyonu, vizyonu, stratejik amaçları ve tarihsel birikimine uygun, temsil gücü yüksek ve akılda kalıcı nitelikte yeni bir logo hazırlatılması amacını taşıyan yarışmaya katılan tasarımcıların eserleri, her biri konularının uzmanı olan jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek ödüle layık görülenler kamuoyuna ilan edilecek.


Yarışmaya yurt içinden ve yurt dışından katılmak isteyenlerin, eserlerini 30 Aralık 2015’e kadar kuruluşa iletmeleri gerekiyor. Jürinin değerlendirmesi sonucunda birinci gelen esere 30 bin, ikinciye 10 bin, üçüncüye ise 5 bin Türk Lirası ödeme yapılacak.


DHMİ halen 1980 yılından bu yana bilinen klasik logosunu kullanıyor.Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@