Devlet Tatilde: Twitter'a Erişim Yasaklandı-Yasak Kaldırıldı, Vatandaşa Açıklama Yapılmadı

Bugün yaklaşık iki buçuk saat süren Twitter kesintisi konusunda Ulaştırma Bakanlığı, TİB, BTK gibi kuruluşların vatandaşı resmi olarak hiçbir şekilde bilgilendirmemeleri tepki topladı.

Haberler 22.07.2015, 23:38
Devlet Tatilde: Twitter'a Erişim Yasaklandı-Yasak Kaldırıldı, Vatandaşa Açıklama Yapılmadı

ANKARA (ANKA) – Bugün yaklaşık iki buçuk saat süren Twitter kesintisi konusunda Ulaştırma Bakanlığı, TİB, BTK gibi kuruluşların vatandaşı resmi olarak hiçbir şekilde bilgilendirmemeleri tepki topladı.

Twitter’a erişim saat 12.00 sularında aniden kesildi. Vatandaş kesintinin nedeni konusunda devlet kurumlarınca bilgilendirilmedi. Yerel haber kaynaklarından kesintinin Suruç sulh hakimliğince talep edildiği, internet üzerindeki bazı görüntülerin engellenmesi amaçlı olduğu yayıldı. Kimi internet siteleri kesintinin nedeni üzerine fikir yürütürken hiçbir kamu yetkili resmi bir açıklamayla olan biten konusunda açıklama yapmadı.

Daha sonra 14.30 sıralarında ise Twitter’a yeniden girilebildi. Bu gelişme konusunda da herhangi bir devlet kurumu açıklamada bulunmadı. Şanlıurfa 2. Sulh Ceza Hakimliği verdiği kararla Twitter'a erişimi engelleme kararını kaldırdı. Mahkeme Suruç'ta meydana gelen ve 32 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan patlama görüntülerinin paylaşılması nedeniyle Twitter'a erişimin engellenmesi kararını almıştı.

Kesinti süresi içinde Suruç patlamasına ilişkin görüntülerin Twitter üzerinden ayıklandığı sanılıyor. (ANKA)

 (ÖZ/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@