Devlet Bahçeli'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için yeni öneri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi için yeni öneride bulundu. Cumhur İttifakı Milletin İttifakıysa yapacaksınız? Sorusunu yöneltti.

Devlet Bahçeli'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için yeni öneri

Devlet Bahçeli'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için yeni öneri - MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında açıklamalara bulundu. Bahçeli, olası kara operasyonu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yeni öneri, 6'lı masa, Konya'da hayvanlara eziyet konularını ele aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirilmesi ihtimali olan kara harekatına ilişkin, 'Tek bir terörist dahi yakayı kurtaramayacak. Sabır ve tahammülümüz kalmamıştır. Çocukları katleden canilere ihanetlerinin bedeli ödettirilecektir' dedi.

Konya'da iki gün önce hayvan barınağında çalışan memurların eziyet görüntüleri sosyal medyaya aktarılmasıyla yurt geneli insanlar barınağa akın etti. Siyasi gündeme konu olan hayvanlara eziyetin önüne geçilmesi için çalışmalar başlatıldı.

KONYA'DA EZİYET

Hayvanlara yönelik kürek ve sopayla saldırıya tepki gösteren Bahçeli, 'Konya'da bir meczubun hayvanlara yönelik kürek ve sopayla saldırısı, insani ve manevi değerlerin ayaklar altına alınmasıdır. Hayvanlara sevgi beslemeyen birisinin insan sevgisine haiz olması beklenmemelidir. Hayvanlara kötü muamele eden kim varsa kınanmalıdır.' diye sert tepki verdi.

Millet İttifakı siyasi parti liderleri dün Demokrat Parti ev sahipliğinde bir araya geldi. 6'lı masa toplantısında gündem güçlendirilmiş parlamenter sistem geçişinde Cumhurbaşkanı yetkileri sınırlandırıp sadece sembolik açıdan görevleri olması gerekliliğine karşı tepki geldi.

6'LI MASA ANAYASA ÇALIŞMASI

6'lı masanın önerisine karşı Bahçeli, 'Önerimiz, önceliğimiz 12 Eylül darbe anayasasından tadilat yapmak değildir. Zillet ittifakının dün açıkladığı parlamenter sistem ve anayasa çalışması ölü doğmuştur. Zillet ittifakının akıl hocası HDP'dir, PKK'dır. Bunların yapacağı anayasa yıkım anayasasıdır. Zillet ittifakının anayasa değişiklik önerisi tarihi geriye doğru sarmak, devletin temellerine dinamit sermektir. Önerileri zehirlidir.' diye konuştu.

DEVLET BAHÇELİ'DEN YENİ ÖNERİ

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde sürpriz öneride bulunan Bahçeli, 'Şimdi soruyorum. Cumhur İttifakı Milletin İttifakıysa 2 yetmez 3 olsun derse ne yapacaksınız? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 5'er yıllık 3 dönem olsa da yeni yüzyılın 25 yılı tamamen lider ülkeye doğru hızla götürsek. ' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin yıllardır arayıp bulduğu şifa olduğunu söyleyen Bahçeli, sistem devlet ve millet dayanışmasının kırılmaz ve yıkılmaz kuvvetidir diye vurgu yaptı.

SONRAKİ HABER