Devlet Bahçeli EYT'nin hangi tarihte tamamlanacağını açıkladı!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, EYT ile ilgili son dakika açıklamalarında bulunarak müjdeyi patlattı. Grup toplantısı konuşmasında ana gündem konusu EYT oldu. Sonuna kadar destekçisi olacaklarını vurguladı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ne zaman çıkacak?

Devlet Bahçeli EYT'nin hangi tarihte tamamlanacağını açıkladı!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, EYT ile ilgili son dakika açıklamalarında bulunarak müjdeyi patlattı. Grup toplantısı konuşmasında ana gündem konusu EYT oldu. Sonuna kadar destekçisi olacaklarını vurguladı. Milyonlarca vatandaşı ilgilen konuda son noktaya gelindi denilebilir. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ne zaman çıkacak?

Milyonlarca vatandaşın yıllardır merakla beklediği konuda son noktaya gelindiği EYT yasası ne zaman yürürlüğe girerek, hayata yansıyacağına dair detaylar geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı komisyon ekipleri, Temmuz ayı itibariyle alanında uzman diğer kamu kurum ve kuruluşları personelleri ile birlikte ürettikleri çözüm noktalarında sadece 1 madde üzerinde durduğu tahmin ediliyor.

Bakan Bilgin, Aralık ayını işaret eden konuşmasında yeni yılda EYT'nin faaliyete gireceği milyonlarca vatandaşın hak ettiği emekliliği tadacağını söyledi. İşe giriş tarihi 1999 Aralık ayı ve öncesi olması gerekiyor. Üstüne durulan tarihten başlangıç 1 gün sonra dahi olsa kabul edilmeyecek. EYT yasası düzenlemesinde hükümet yetkililerinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den müjde geldi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, bu yıl konu olan çözüme kavuşmayı bekleyen problem değil. Yıllardır yaşanılan mağduriyette son noktaya gelindi. Sayıları 5 milyona yaklaşan vatandaşımız artık emekliliğin tadına varacak. Yıllarca verilen emeğin hakkını alacakları zaman geldi. MHP Lideri Devlet Bahçeli'den yeni EYT açıklamalarıyla sürecin hız kazacağı bekleniyor.

DEVLET BAHÇELİ'DEN EYT AÇIKLAMASI

2023 Genel seçimlerine az bir süre kala siyasi parti liderleri seçim hazırlıklarına başladı. Önümüzdeki günlerde birçok parti ve lider seçim ve miting hazırlığına başlayacak. 85 milyonu ilgilendiren sorunların baş gösterdiği bölümlerde en olumlu çözüm noktalarını seçim vaadi olarak sunulacak. Seçmenlerin desteklerini çekmek isteyen siyasi partiler EYT üzerinde durmaya başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti grup konuşmasında kürsüden EYT ile ilgili, 'TBMM'de milletimizin beklenti ve taleplerini de birer birer yasalaştırarak hayata geçireceğiz. Bunlardan birisi EYT'li kardeşlerimizin mağduriyetidir. Ümit ediyorum ki bu yıl bitmeden bu yara kapanacak, adaletsizlik köklü bir çözüme kavuşturulacaktır'' ifadesini kullandı. 

Aralık ayında meclise intikal edecek konu yasalaştıktan sonra yeni yıl ile birlikte hayata geçirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla ilgili bakanlık çalışmalarına hız kazandırdı. Yaşanan mağduriyet, adaletsizlik sonunda çözüme kavuşacaktır.

 

SONRAKİ HABER