Devlet Bahçeli'den Atatürk'e Hakaret Tepkisi! Gizli FETÖ'cü Olup Olmadıkları Araştırılmalı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Atatürk'e hakaret iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Atatürk bizim birliğimizdir, diyen Devlet Bahçeli söz konusu kişilerin gizli FETÖ'cü olup olmadıklarının incelenmesi gerektiğini bildirdi.

Devlet Bahçeli'den Atatürk'e Hakaret Tepkisi! Gizli FETÖ'cü Olup Olmadıkları Araştırılmalı

MHP Gene Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı kapsamında kapsamlı bir konuşma gerçekleştirdi. Gündem konularını ve siyasi başlıkları ele alan Devlet Bahçeli son günlerin en çok konuşulan başlıklarına dair tek tek açıklamalarda bulundu.

DEVLET BAHÇELİ'DEN ATATÜRK AÇIKLAMASI

Atatürk'e hakaret iddialarına üzerine yapmış olduğu konuşmasında Devlet Bahçeli dikkat çeken ifadeler kullandı. 

O sözlere tepki gösteren MHP Lideri Bahçeli, "Atatürk bizim birliğimizdir" ifadelerini kullandı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e tahammülsüzlüğün Türkiye Cumhuriyetine tahammülsüzlük olduğunu vurgulayan Devlet Bahçeli konuşmasını "Bugün varsak, bugün hayattaysak, bunun şeref payesi Türk tarih silsilesinde müstesna bir yeri olan aziz Atatürk'ündür. İdeolojik dogmalarla, ilkel bir taassupla, keskin önyargılarla Atatürk düşmanlığı yapmak, millete değil hıyanete hizmettir." sözleriyle devam ettirdi. 

Devlet Bahçeli konuşmasının devamında Ayasofya-i Kebir Camii Şerif açılmışken, Taksim Camii açılmışken nükseden Atatürk alerjinin esas gerekçesini nasıl okumalı, nasıl anlamalıyız? diyerek yaşanban olayları provakasyon olarak nitelendirdi. Yaşanan olayların çok iyi araştırılması gerektiğini, maksatlarının çok iyi tahlil edilmesi gerektiğini ifade eden Devlet Bahçeli "Gizli FETÖ'cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir." açıklamasında bulundu. 

Herkesin uyanık olmak zorunda olduğunu da sözlerine ekleyen MHP Lideri Bahçeli Atatürk'e bühtan edenlerin milletin gözünde zerre değeri olmayacağıı vurguladı. Atatürk'ün milli birlik paydası olduğunu ifade eden Bahçeli konuşmasını "Kim Gazi Paşa'ya saldırıyorsa, kimin Gazi Paşa'ya kötü sözü dokunmuşsa, ya soy kütüğünde bir karanlık nokta ya da mazisinde yüzünü kara çıkaracak bir mahcubiyeti vardır." sözleriyle sürdürdü.

ATATÜRK KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Atatürk konusunda yapmış olduğu konuşmasında ayrıca "Herkes bilsin ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizim ve milletimizin kırmızıçizgisidir. İlk Cumhurbaşkanımız ve Milli Mücadelenin yol başçısıdır. İman ve insaf sahibi herkes ona hürmetle mükelleftir. Atatürk Türkiye'dir. Atatürk Cumhuriyettir." dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@