Devlet Bahçeli Açıkladı! MHP 100 Maddelik Yeni Anayasa Önerisi Hazırladı

MHP Lideri Devlet Bahçeli yeni anayasa çalışmalarına dair partisinin sürdürdüğü hazırlıklara değindi. Bahçeli, MHP olarak 100 maddelik bir anayasa hazırlığında olduklarını ve ve öneri hazırlıklarının tamamlandığını duyurdu.

Devlet Bahçeli Açıkladı! MHP 100 Maddelik Yeni Anayasa Önerisi Hazırladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Toplantısında konuşma gerçekleştirdi. Yeni dönem gündem başlıklarına değinen Devlet Bahçeli yeni anayasa çalışmaları hakkında da bilgi verdi. MHP olarak sürdürülen çalışmaların hangi aşamada olduğunu açıklayan Devlet Bahçeli, 100 maddelik yeni anayasa çalışmaları hakkında konuştu. 

MHP'DEN 100 MADDELİK YENİ ÇALIŞMASI

Yeni anayasa hakkında dikkat çeken ifadeler kullanan MHP Lideri Devlet Bahçeli, bu coğrafyada yaşayacaksak ortak paydada buluşulması gerektiğini ifade etti. Küresel sistem içerisinde Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasının inanç ve güç birliğinden geçtiğini ifade eden Bahçeli artık uzlaşılması gerektiğini ve yeni bir anayasa hazırlanmasının milli vecibe olduğunu söyledi.

Cumhuriyetin 100. yılında yeni bir anayasa hazırlamanın sorumluluk bilinci gereğini olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli, partisinin çalışmalarına değindi. 

Devlet Bahçeli konuşmasını kısa, net, milli ve manevi hayatımızın esaslarını kavramış, bizi yansıtan, gerekçeleri ile gerçekleri yakalamış bir anayasa ile Cumhuriyetimizin 100. yılımızı yakalamamız kaçınılmaz bir görevdir, diyerek şu sözlerle sürdürdü. 

"Bu şuur Cumhur İttifakı'nda ziyadesiyle hakimdir. Yeni anayasa hedefi aynı zamanda Türk Milleti'nin hedefidir. MHP, yeni anayasa konusunda sık sık dile getirdiği çalışmalarını bitirmiş ve metin yazımı sonuçlanmıştır. Cumhuriyet'in 100. yılında 100 maddelik yeni anayasa adıyla önerimizin hazırlık aşaması tamamlanmıştır."

Devlet Bahçeli konuşmasında ayrıca sivil anayasa yapma fırsatı doğduğunu ve siyaset kurumları ve STK'ların sorumluluk altına girdiğini ifade etti. Darbeci bir yönetim tarafından parlamenter sisteme göre hazırlanmış anayasanın cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine uymadığını ifade eden Bahçeli bu çelişkinin aşılmasının elzem olduğunu söyledi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@