Destek Paketi Açıklanacak! Kabine Toplantısı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konuşma Saati

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı gün içerisinde yapılacak. Tam açılma, esnaflara yeni destek ve pandemi sürecine ilişkin yeni kararlar açıklanacak. Kabine Toplantısı saati, ne zaman başlayıp ne zaman biteceği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne zaman konuşma yapacağı Kamu Gündemi’nde.

Destek Paketi Açıklanacak! Kabine Toplantısı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konuşma Saati

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı için geri sayım başladı. Gün içerisinde gerçekleştirilecek toplantıda çok önemli kararların açıklanması bekleniyor. Tam kapanma sürecinin ardından başlayan ara dönem ve önümüzdeki günlerde başlayacak yaz dönemi için yeni tedbir önlemleri ilan edilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak konuşma ile duyurulacak olan yeni kararların ise ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Kabine Toplantısının ne zaman başlayacağı, ne zaman sona ereceği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne zaman konuşma yapacağı araştırılıyor. Tüm bu soruların yanıtı haberimizde. 

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı öğleden sonra Beştepe’de yer alan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilecek. Toplantının başlama saati 15.00 ile 16.00 saatleri arasında olması bekleniyor. En az 2 saat sürmesi beklenen toplantı daha da uzun sürebilir. Toplantının 18.30 ile 19.00 sularına doğru sona ereceği tahmin ediliyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının hemen ardından ise alınan kararları kamuoyuna duyuracak. Açıklanması beklenen yeni kararların ise saat 19.00 gibi duyurulması öngörülüyor. 

Sağlık Bakanı Koca’nın Sunum Yapması Bekleniyor

Kabine Toplantısının gündemi koronavirüs salgını olacak. Salgının bundan sonraki aşamalarının ne olacağı, hangi tedbirlerin alınacağı, hangi önlemlerin uygulanmaya devam edeceği toplantıda belli olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantı kapsamında son verileri ilan edecek. Tam kapanma sürecinin etkileri toplantıda konuşulacak. 

Halen günlük 10.000 ile 12.000 bandı arasında olan vaka sayılarının daha da düşürülmesi için alınacak önlemler belirlenecek. Günlük vaka sayılarının 5000’den az olması amaçlanacak. Bu kapsamda hem kademeli geçiş sürecinin hemde 1 Haziran’da başlayacak olan yeni dönemin ele alınması bekleniyor. 

YENİ DESTEK MÜJDESİ BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yeni normalleşme dönemiyle ilgili kararları açıklayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda, esnafları ilgilendiren bir destek paketini açıklayacak. 

AŞILAMA ÇALIŞMALARI 

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının bir diğer gündem maddesi aşılama çalışmaları olacak. Aşılama çalışmalarının daha da hızlanması ve daha fazla kişinin aşılanması için hangi adımların atılacağı ele alınacak. Aşı çalışmalarına hız kazandırılması planlanacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@