Deprem bölgesinde Mehmetçiklerden depremzedelere yemek dağıtımı! 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından, Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Mehmetçikler, arama- kurtarma çalışmalarının devam ettiği noktalarda depremzedelere yemek dağıtarak vatandaşlara destek sağladı.

Deprem bölgesinde Mehmetçiklerden depremzedelere yemek dağıtımı! 

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi merkezli depremin büyüklüğü 7.7 olarak açıklanırken, deprem sabah 04.17 sıralarında etkili oldu. Toplamda 10 ilde hissedilen deprem, vatandaşlarda da büyük bir korkuya sebep oldu. Depremin ardından Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaptı.

İkinci bir deprem daha oldu!

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem, toplam 10 ilde hissedildi. Büyük bir korkuya sebep olan bu depremin ardından vatandaşlar sokaklara akın ederken, deprem bölgesinde de çalışmalar devam ediyor. Devlet, afetzedeler için seferberlik ilan ederken, öğle saatlerinde 13.30 sıralarında Elbistan merkezi ikinci bir deprem daha yaşandı.

Yapılan son açıklamalara göre toplam 1121 can kaybı ve 7 bin 634 yaralı bulunuyor. Kahramanmaraş’ta çok sayıda bina yıkılırken, bölgelerde ekiplerin arama- kurtarma çalışmaları da sürüyor. Mehmetçikler de afet bölgesine gitti ve vatandaşlara destek sağladı. 

Mehmetçiklerden depremzedelere destek!

Malatya 2. Ordu Komutanlığında görevli askerler, Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki 10 ili etkileyen deprem sonrasında arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgelerde yemek dağıtımı gerçekleştirdiği aktarıldı. Konuyla ilgili açıklama Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapıldı. Açıklamada birliklerin deprem bölgesinde seyyar mutfak desteği sağlayacağı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada: “Meydana gelen deprem sonrası Malatya 2’nci Ordu Komutanlığımızda görevli Mehmetçiklerimiz, arama- kurtarma çalışmalarının sürdüğü noktalarda yemek dağıtarak vatandaşlarımıza destek sağlıyor. Birliklerimiz tarafından ayrıca deprem bölgesinde seyyar mutfak desteği de sağlanacak” ifadeleri kullanıldı.

SONRAKİ HABER