Denizli'ye Mevsimin İlk Karı Düştü

DENİZLİ'ye kış mevsiminin ilk karı yağdı. Çivril İlçesi ile Serinhisar İlçesi'nin Kocapınar Mahallesi'nde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

Haberler 04.01.2016, 14:20
Denizli'ye Mevsimin İlk Karı Düştü

(DHA)- DENİZLİ'ye kış mevsiminin ilk karı yağdı. Çivril İlçesi ile Serinhisar İlçesi'nin Kocapınar Mahallesi'nde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Buzlanma nedeniyle Denizli'yi, Antalya bağlayan yolda ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Denizli'de kar yağışı gece saatlerinde yüksek kesimlerde başladı. Denizli- Antalya karayolu Cankurtaran Mevkisi'ne yolcu otobüsü, TIR, çekici gibi ağır tonajlı araçlar ile zincirsiz araçların geçişine izin verilmedi. Serinhisar İlçesi yakınlarında çok sayıda araç yolda kaldı. Çok sayıda maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Çameli İlçesi ile Muğla'nın Fethiye İlçesi'ni birbirine bağlayan karayolu ulaşıma bir süre kapandı. Ekiplerin yoğun çalışması sonucu yol 5 saatte ulaşıma açıldı.

Trafikte araçların geçişinin kontrollü sağlandığı Denizli- Antalya karayolunda karayolları ekiplerinin tuzlama ve kar küreme çalışması devam ediyor. Trafik polisleri, güvenlik noktalarında sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Etkili kar yağışı nedeniyle Çivril İlçesi'nde ve Serinhisar İlçesi'nin Kocapınar Mahallesi'nde okullar tatil edildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@