Denizli teröre karşı tek vücut oldu

DENİZLİ'de sosyal medya üzerinden örgütlenen binlerce kişi, son günlerde artan terör olaylarına yürüyüşle tepki gösterdi. Grup, 11. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı girişine geldiğinde buradaki bir subaya Türk Bayrağı verdi..

Haberler 16.08.2015, 19:59
Denizli teröre karşı tek vücut oldu

DENİZLİ'de sosyal medya üzerinden örgütlenen binlerce kişi, son günlerde artan terör olaylarına yürüyüşle tepki gösterdi. Grup, 11. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı girişine geldiğinde buradaki bir subaya Türk Bayrağı verdi.

Sosyal Medya üzerinden örgütlenen binlerce kişi, yürüyüş için Delikliçınar Meydanı'nda toplandı. Yaklaşık 5 bin kişi ellerinde Türk bayraklarıyla teröre lanet okudu. Meydanda PKK aleyhine sloganlar atıldı. Kalabalık, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Şehidim hakkını helal et bize", Hepimiz Mehmetiz PKK'ya yeteriz" sloganları eşliğinde Valiliğe kadar yürüdü. Ardından dönüşe geçen grup, Candoğan Parkı önünde şehitler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı yürüyüşte kalabalık, Gazi Bulvarı'ndan Kenan Evren Bulvarı'ndaki 11. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'na yürüdü. Kalabalık zaman zaman tekbir getirip, slogan attı.

Teröre lanet yürüyüşünü gerçekleştiren gruptan bir kişi, Tugay Komutanlığı girişinde bir subaya Türk Bayrağı verdi. Asker ise, bayrağı 3 kez öpüp alnına koyduktan sonra açarak gruba gösterdi. Tugay Komutanlığı önünde saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okuyan kalabalık daha sonra yeniden Delikliçınar Meydanı'na yürüyüşe geçti. Kalabalık meydanda bir süre daha slogan attıktan sonra dağıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@