DENİZLİ'de FETÖ'den tutuklananların sayısı ve meslekleri şöyle

DENİZLİ'de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bugüne kadar tutuklananların sayısı 229'a yükseldi.

Haberler 22.08.2016, 19:50
DENİZLİ'de FETÖ'den tutuklananların sayısı ve meslekleri şöyle
Osman Nuri BOYACI (DHA) - DENİZLİ'de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bugüne kadar tutuklananların sayısı 229'a yükseldi.

Denizli Valiliği OHAL Bürosu'ndan yapılan açıklamada FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklananların sayısının 229 olduğu, 105 kişinin gözaltında bulunduğu, 92 kişinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı, 74 kişinin arandığı, 42 kişi ve 458 askerin serbest bırakıldığı, soruşturma kapsamında 1000 kişi hakkında adli işlem yapıldığı belirtildi.

Valilik'ten yapılan açıklamada tutuklanan 229 kamupersoneli'nden 53'ünün askeri personel, 10'unun öğretmen, 11'inin emniyet personeli, 9'unun hakim ve savcı, 3 mülki amir, 13'ünün memur ve müdür, 27'isinin akademik personel, 56'sının işadamı ve esnaf, 8'inin oda ve dernek yöneticisi olduğu belirtildi. Açıklamada, operasyonlar kapsamında 7 işçi, 1 doktor, 1 avukat, 1 imam, 9 yurt sahibi ve müdürü, 6 emekli memur, 2 eczacı ve 12 sivil vatandaşın da tutuklandığı vurgulandı.  
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@