Denizli'de 23 Nisan'a alternatif kutlama

CHP Denizli İl Başkanlığı ve Denizli Platformu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için alternatif bir kutlama düzenledi. Çocukların şiirler okuyup, şarkılar söylediği, gösteriler yaptığı, büyüklerin...

Haberler 23.04.2016, 20:07
Denizli'de 23 Nisan'a alternatif kutlama
CHP Denizli İl Başkanlığı ve Denizli Platformu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için alternatif bir kutlama düzenledi. Çocukların şiirler okuyup, şarkılar söylediği, gösteriler yaptığı, büyüklerin ise halay çektiği kutlama, sabahki törene göre daha geniş katılımlı geçti.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları terör ve şehitler nedeniyle daraltılınca, CHP Denizli İl Başkanlığı ve Denizli Platformu üyesi sivil toplum kuruluşları akşam saatlerinde Delikliçınar Meydanı'nda alternatif bir kutlama düzenledi. CHP Denizli milletvekilleri Melike Basmacı ve Kazım Arslan, CHP İl Başkanı Teoman Sancar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı alternatif kutlamada, platforma çıkan çocuklar şiirler okuyarak şarkılar söyledi, gösteriler yaptı.

Törende yapılan konuşmalarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve 23 Nisan gibi milli bayramlara sahip çıkacaklarının mesajları verildi. Halk oyunları gösterilerinin de yapıldığı alternatif kutlamanın sonunda izleyenlerle çocuklar birlikte halay çekti. Katılımın sabahki törene göre çok yoğun olduğu kutlama, birlikte 10. Yıl Marşı'nın söylenmesiyle son buldu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@