Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 90. yılı kutlandı

SAMSUN’da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 90. yıl dönümü Samsunum-1 gemisinden denize çelenk bırakılmasıyla kutlandı. Kutlamada konuşan Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal, “Samsun bugün Karadeniz’de...

Haberler 01.07.2016, 21:53
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 90. yılı kutlandı
SAMSUN’da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 90. yıl dönümü Samsunum-1 gemisinden denize çelenk bırakılmasıyla kutlandı. Kutlamada konuşan Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal, “Samsun bugün Karadeniz’de çok önemli bir liman kenti konumuna gelmiştir” dedi.

Samsun Liman Başkanlığı, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 90. yıl dönümü dolayısıyla Samsunum-1 gemisinde program düzenledi. Samsun Vali Vekili Haluk Şimşek, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal, Samsun Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Murat Özer, STK üyeleri, denizcilikle ilgili sektör temsilcileri katıldı. Kutlamalar kapsamında, Samsunum-1 gemisi ile denize çelenk bırakıldı. Burada bir konuşma yapan Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal, "Kurtuluş Savaşımızı müteakip, devletin siyasi bağımsızlığının yanında ekonomik bağımsızlığını da sağlamaya yönelik atılan en önemli adımlardan biri de Kabotaj Kanunu’nun kabulüdür. 1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile denizlerimizdeki ticaret hakkı yeniden düzenlenerek, Türk vatandaşlarına ve Türk bayraklı gemilere verilmiştir. Samsun bugün Karadeniz’de çok önemli bir liman kenti konumuna gelmiştir. Yılda yaklaşık 2 bin 500 ticaret gemisinin geldiği ve 10 milyon ton yükün elleçlendiği üç limanı ve birçok tesisiyle Karadeniz’in hem denizcilik ve hem de lojistik üssü olma yolunda ilerlemektedir. Ben, tüm ulusumuzun ve denizcilik camiamızın 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

PROGRAM, İFTAR YEMEĞİ İLE SON BULDU

Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal’ın konuşmasından sonra protokol üyeleri Karadeniz’e çelenk bıraktı. Program, protokol üyelerinin ve davetlilerin Yelken Kulübü’nde düzenlen iftar programına katılmasıyla son buldu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@