Deniz Altında Bayrak Açıp, Şehitleri Andılar

AYDIN'ın Kuşadası İlçesi'nde bir araya gelen Söke Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (SÖDOKS) üyeleri, dalış yapıp su altında bayrak açarak şehitleri andı.

Haberler 22.09.2015, 15:23
Deniz Altında Bayrak Açıp, Şehitleri Andılar
Burhan CEYHAN/KUŞADASI (Aydın), (DHA) - AYDIN'ın Kuşadası İlçesi'nde bir araya gelen Söke Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (SÖDOKS) üyeleri, dalış yapıp su altında bayrak açarak şehitleri andı.

Son günlerde yaşanan terör saldırılarında şehit düşen güvenlik güçlerini anmak için SÖDOKS Başkanı Adem Gümüşsu ile birlikte 10 kişilik ekibi, dün Kuşadası Kadınlar Denizi'nde bir araya geldi. AquAventure Center Dalış Okulu'nun dalış alanında gerçekleşen etkinlikte, topluluk su altında Türk bayrağı açtı.

Etkinlik hakkında bilgi veren SÖDOKS Başkanı Gümüşsu, "Vatanın bölünmez bütünlüğü için emek verip bedenlerini siper eden gazilerimizi ve canlarını esirgemeden bizlere bu toprakları vatan eden aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Bu vesileyle arkadaşlarımla birlikte denizin içinde bisikletle inme ve ardından ekip olarak hep birlikte denizin derinliklerine dalarak orada dev Türk Bayrağı'mızı açarak dalgalandırdık. Tek amacımız vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi anmaktır. Bu tür etkinlikleri her yıl olduğu gibi bu yılda değişik bir şekilde yapmanın gururunu yaşarken, gelecek yıllarda da farklı etkinliklere imza atmaya ekibimle birlikte devam edeceğiz" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@