Demokrasi ve Gelişim Platformu'nun 15 yöneticisi adliyeye sevk edildi

SAKARYA'da, darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Sakarya Demokrasi ve Gelişim Platformu'nun 15 yöneticisi, adliyeye sevk edildi.

Haberler 19.08.2016, 12:14
Demokrasi ve Gelişim Platformu'nun 15 yöneticisi adliyeye sevk edildi
Zafer TOKUŞ- Aziz GÜVENER/ADAPAZARI (Sakarya), () - SAKARYA'da, darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Sakarya Demokrasi ve Gelişim Platformu'nun 15 yöneticisi, adliyeye sevk edildi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması kapsamında yürüttüğü soruşturmada Sakarya Demokrasi ve Gelişim Platformu'nun 15 yöneticisi gözaltına alındı. Emniyet'teki işlemlerin ardından platformun başkan yardımcıları Muharrem G., Nuh A., Tamer Ç. ile dernek yöneticileri Mehmet K., Muhsin T., İsa K., Maşallah S., Ramazan B., Mustafa Faik Ö., Ali G., Erdoğan K., Timur M., Ali K., Abdullah D. ve İbrahim Y. adliyeye sevk edildi.

Platformun başkanı olan Remzi Cinemre'nin de aralarında bulunduğu örgütün il yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 21 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@