Demirtaş'tan Ak Parti'ye Seçim Şarkısı Tavsiyesi

DİYARBAKIR (ANKA) - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş AK Parti’nin ...

Haberler 24.09.2015, 10:00
Demirtaş'tan Ak Parti'ye Seçim Şarkısı Tavsiyesi

DİYARBAKIR (ANKA) - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş AK Parti’nin seçim şarkısının YSK tarafından yasaklanması hakkında, “AKP’ye tavsiyem; Bismillahlı değil, tövbe Estağfurullahlı seçim kampanyası yapsalar daha yerinde olur” diye konuştu.

HDP Eş genel başkanı Selahattin Demirtaş bayram namazını Diyarbakır'da İmamı Şafii Camii'nde kıldı.

Namaz sonrası vatandaşlarla bayramlaşan Demirtaş, gazetecilere de açıklamalarda bulundu.

HDP’li bakanların istifasını değerlendiren Demirtaş, “Hükümette yer alma da çekilme de siyasi karardır. Partimiz çözümsüzlük sürecinin parçası olmayacağını göstermek için hükümette yer almıştı. AKP hükümeti kendilerinden olmayan hiç kimseyi kabul etmiyor. ‘Neden AKP ile koalisyon yapıyorsunuz?’ diyenlere gösterdik oyunu. Düşünün bir bakan bir ilçeye giriş yapamıyor. Bakanların açıkladığı metni biz ortaklaştırdık. Bakanlar ortak kararımızı okudular. Bizde Saray yok. Kendi metnimizi kendimiz yazıyoruz” dedi.  

1 Kasım seçimleri için “Bu seçim bizim ve diğerleri arasında geçecek” diyen Demirtaş, şunları kaydetti:

“Seçim bizle anayasayı ihlal etmiş olan arasında geçecek. Devletin hazinesi onların, bürokrasi onlara çalışıyor. YSK, hakim, savcı onlara bağlı. 1 Kasım’da da inşallah mahcup olmayacağız. Türkiye kazanacak. Onların hakaretlerine de onların seviyesine düşerek cevap vermeyeceğiz. Geçen defa biz HDP olarak hem seni hem AKP’yi yendik. Meydanlara çıkma demiyoruz. Senin harcadıkların içinde HDP’li seçmenin de payı vardır. Günahtır, haramdır. Kendisinden çekinmiyoruz. Geçen defa da indi meydanlara. Yine insin.”

-SANDIKLARIN TAŞINMASI-

Demirtaş gündeme gelen oy sandıklarının taşınması hakkında da konuştu. Seçimlere son bir kaç güne girildiği zaman gerçekten seçim güvenliği olmayacaksa durumu tartışacaklarının altını çizen Demirtaş, “Ama bu 3 sandık, 5 sandık olur. Sandıklarla ilgili güvenlik problemi yok. Kimse korkarak bize oy vermesin. Biz korku ile oy almıyoruz. Seçmene hakaret etmesinler. Korkudan HDP’ye oy verdim diyen varsa bize başvursun, gereğini yapalım. Seçmeni sandığa götürmeyecek operasyon yapmaya çalışıyorlar. Biz kendimize güveniyoruz” diye konuştu.

-SEÇİM ŞARKISININ YASAKLANMASI-

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’tan AK Parti’nin seçim şarkısına gelen yasağa ilişkin de değerlendirme geldi. Demirtaş, “YSK’nın verdiği kararı gördünüz. Buradan da mağduriyet çıkarmaya çalışıyorlar. AKP’ye tavsiyem; Bismillahlı değil, Tövbe Estağfurullahlı seçim kampanyası yapsalar daha yerinde olur” dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@