Davutoğlu'ndan Eski Ekibe: Gönlümüzün Derinlerindesiniz

ANKARA (ANKA) -Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan&rsqu...

Haberler 21.09.2015, 12:40
Davutoğlu'ndan Eski Ekibe: Gönlümüzün Derinlerindesiniz

ANKARA (ANKA) -Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerlerini çizdiği iddia edilen, 1 Kasım seçimleri içinde de aday gösterilmeyen çok sayıda eski bakan ve milletvekiline seslendi.  “Sakın ola ki kendilerinde hata olduğu kanaatiyle aday gösterilmedikleri düşüncesine kapılmasınlar”  diyen Davutoğlu, “Her biri vazifelerini onurla yapmışlardır. Bu arkadaşlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün aday listelerinde bulunmayan arkadaşlarımız, gönlümüzün ta derinindedir” dedi.

AK Parti’yi 1 Kasım genel seçimlerine taşıyacak milletvekili adaylarının tanıtımı Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı.

Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, “terör” mesajı verdi.  1 Kasım seçimlerinde listeye girmeyen ve aday olmayan eski ve yeni milletvekillerine seslendi.

Davutoğlu, konuşmasına “Kurucu liderimiz genel başkanımız, şimdi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, öncülüğünde başlayan bu hareket mutlak suretle hedefine ulaşacaktır” sözleriyle başladı.

-ESKİ TANITIMLAR BÖYLE GEÇTİ-

AK Parti’nin geçmiş aday tanıtım programlarını hatırlatan Başbakan Davutoğlu şöyle konuştu:

“2007 seçimlerine giderken listeler açıklandıktan sonra, 13 Haziran 2007’de aday tanıtım toplantısı yapıldığında adaylarımızın arkasında 27 Nisan e-muhtırası vardı. Baskıyla ‘AK Parti’nin içinden cumhurbaşkanı çıkartmayacağız’ diyen karanlık odaklara karşı, o toplantıya katılan adaylar Temmuz seçimlerine yürüdü ve gerideki e-muhtırayı bütün anti demokratik çevrelerin tuzaklarını yerle bir ederek büyük bir zafere imza attı. O kadroları da saygıyla selamlıyorum.  7 Haziran 2011 seçimlerine giderken, 18 Nisan 2011’de yine burada toplantı yapıldığında geride parti kapatma davasından başarıyla, vakur bir şekilde çıkmış AK Parti kadroları vardı. Hiçbir aşamada bizi durduramadılar. Ne 2002’de genel başkanımızı yasaklarken durdurabildiler, ne e-muhtırayla durdurabildiler, ne parti kapatma davasıyla durdurabildiler.”

Davutoğlu, Gezi olayları ve 15-17 Aralık operasyonlarında AK Parti ve AK Parti Hükümetine yönelik bazı tuzakların kurulduğunu savunarak,  “ 2015’e giderken bizi Gezi provokasyonları ve  17-25 Aralık provokasyonlarıyla durdurmak istediler.  Şimdi yeni bir seçime onurla yürüyoruz” diye konuştu.

-SİZLER ADAY DEĞİLSİNİZ AMA GÖNLÜMÜZÜN EN DERİN YERİNDESİNİZ-

Davutoğlu, 7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili seçilen ancak 1 Kasım seçimlerinde aday olmayan milletvekillerine teşekkür ederek, gönüllerini de aldı.  Listeye giremeyen isimlere seslenen Davutoğlu şöyle dedi:

“7 Haziran seçimleriyle TBMM’de görev yapmış olan bütün arkadaşlarımı 258 milletvekilimizi saygıyla bir kez daha anıyorum. Her birine teşekkür ediyorum. Değerli aday arkadaşlarımıza buradan seslenmek istiyorum; 3 bin 667 aday adayı arasından bugün aramızda bulunan 550 adayımız, sadece illeri değil 78 milyonu temsil ediyorlar. Her şeyden önce 3 bin 667 aday adayına da teşekkür ediyorum. Her biri bizim için kıymetlidir. Onlardan, aday adaylarımızdan aday olmuş gibi çalışmaları ricasında bulunuyorum. Yine 258 milletvekilimizi tek tek tebrik ederken, 258 vekilimiz arasında bulunup da adaylar arasında olmayan kardeşlerime sesleniyorum; sakın ola ki kendilerinde hatalar olduğu kanaatiyle aday gösterilmediklerine kapılmasınlar. Her biri vazifelerini onurla yapmışlardır. Bu arkadaşları bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün aday listelerinde bulunmayan arkadaşlarımız, gönlümüzün ta derinindedir.”

-“SİYASETİN MAYASI DA OMURGASI DA AK PARTİ”DİR-

7 Haziran genel seçimlerinde AK Parti’nin tek başına iktidar olamadığını dile getiren Ahmet Davutoğlu, “258 milletvekili almış olmamıza rağmen, tek başımıza iktidar olamamamızın sonucunda Türkiye’nin bir kaosa, krize yöneleceğini düşünenler şunu gördüler ki, Türkiye’de siyasetin mayası, omurgası AK Parti’dir. AK Parti olmadan siyasete şekil de dizayn da verilemez” dedi.

-“NE ÇOK ENGELLE KARŞILAŞTIK”-

7 Haziran genel seçimlerinin ardından pek çok engelle karşılaştıklarına öne süren Davutoğlu, 8 Haziran’dan sonra muhalefet partilerinin koalisyon söylemlerini hatırlattı. Davutoğlu: 

“8 Haziran sabahından itibaren blok tartışması başlatıldı. Dediler ki “AK Parti karşıtı blok Meclis’te çoğunluğu ele geçirdi, AK Parti’nin iktidar yılları bitti.’  İşte bu bloklara karşı 258 yiğit adam dimdik durdu ve bütün blokları çökertecek güçlü bir iradeyi Meclis’e yansıttı. 258 arkadaşımı tek tek tebrik ediyorum. Onların iradesiyle TBMM Başkanlık seçimlerinde bütün partiler fire verirken, AK Parti hiçbir pazarlığa girmedi ve 258 vekil bir tek fire vermeden, 258 oyla değerli başkan adayımız İsmet Yılmaz’ı destekledi. İşte AK Parti farkı bu. AK Parti meydana çıktı mı bir tek fire vermez. Bu dava böyle bir davadır.”

Muhalefet partilerine de seslenen Davutoğlu, “Siz AK Parti’yi tanımamışsınız” dedi. 8 Haziran sabahı muhalefet partilerinin farklı hesaplar içerisinde olduğunu savunan Davutoğlu, “Onlar AK Parti’yi tanımamışlar. AK Parti erdemliler hareketidir ve hiçbir gizli pazarlığın esiri de olmamıştır, iradesini de teslim etmemiştir.  Birileri Türkiye’de karanlık tuzaklar içinde puslu havayla beslenerek, sırtlarını teröre verdikleri iddiasında bulundular. HDP zihniyetine karşı, onları destekleyenlere karşı 23 Temmuz’da başlattığımız huzur ve demokrasi operasyonları, kamu düzenini ihdas edene kadar sonuna kadar devam edecektir. Bir kez daha sesleniyorum; bu vatanın birliği ve beraberliği, milletimizin huzuru, demokrasimizin mutlak anlamda hakim kılınması için başlattığımız huzur ve demokrasi operasyonu inşallah başarıya ulaşana kadar, sonuna kadar devam edecektir” diye konuştu. (ANKA/DEVAM)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@