Davutoğlu: Kılıçdaroğlu İle Konuşurken Artık Kılı Kırk Yararak Konuşacağız

-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaro...

Haberler 17.10.2015, 19:55
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu İle Konuşurken Artık Kılı Kırk Yararak Konuşacağız

-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “konuştuklarımızı anlatırsam Davutoğlu zor durumda kalır” sözlerine cevap verdi. Davutoğlu, “Buradan Kılıçdaroğlu’na tekrar sesleniyorum, bundan sonra da seninle oturup konuşurken aklımda şunu tutacağım. Karşımda oturan buradan çıkar çıkmaz, devlet meselelerini kendi günlük siyasetine alet edecek bir şantaj siyasetçisi var gibi konuşacağım. Mahremimiz, devlet mahremiyetini konuşurken artık, kılı kırk yararak konuşacağız. Neymiş o beni zor durumda bırakacak şey? Bildiğini söylesin. Ne kadar ayıp bir tavır, ne kadar yanlış bir tavır. Tehdit ve şantaj ile siyaset yapılamayacağını, yapılamayacağını onlara birer birer öğreteceğiz” dedi.

 

-Başbakan Davutoğlu, engelli vatandaşlara yılsonuna kadar yeni atama imkanı vereceklerini belirterek, “Şubat ayında öğretmenlerimize yeni atama yapıyoruz. 10 bin atama bu seneden Şubata aktarıldı, bu seneden. Gelecek seneki kadroların yarısını da Şubat’ta atayacağız. En az 20 bin-30 bine kadar atamayı inşallah gerçekleştirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 

KAYSERİ(ANKA) – AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “konuştuklarımızı anlatırsam Davutoğlu zor durumda kalır” sözlerine cevap verdi. Davutoğlu, “Buradan Kılıçdaroğlu’na tekrar sesleniyorum, bundan sonra da seninle oturup konuşurken aklımda şunu tutacağım. Karşımda oturan buradan çıkar çıkmaz, devlet meselelerini kendi günlük siyasetine alet edecek bir şantaj siyasetçisi var gibi konuşacağım. Mahremimiz, devlet mahremiyetini konuşurken artık, kılı kırk yararak konuşacağız. Neymiş o beni zor durumda bırakacak şey? Bildiğini söylesin. Ne kadar ayıp bir tavır, ne kadar yanlış bir tavır. Tehdit ve şantaj ile siyaset yapılamayacağını, yapılamayacağını onlara birer birer öğreteceğiz” dedi.

Başbakan Davutoğlu, partisinin Kayseri mitinginde vatandaşlara hitap etti. Kayseri’nin AK Parti için en özel şehirlerden biri olduğunun altını çizen Davutoğlu, “AK Parti’nin ilk başbakanı ve ilk cumhurbaşkanı Sayın dostum Abdullah Gül’e de büyük devlet adamı Abdullah Gül’e de buradan saygılarımı sunuyorum. Bu vesile ile Türkiye’nin 13 yıllık atılımına öncülük etmiş olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan da sizlere selam getirdim” dedi.

 

-“KANLARININ HER BİR DAMLASININ HESABI SORULACAK”-

 

Dağlıca’daki çatışmada şehit olan 3 askere de Allah’tan rahmet dileyen Davutoğlu, “Kanlarının her birinin damla damla hesabını soracağız. Kurban Bayramı’nda Diyarbakır’da namazı kıldıktan sonra Yüksekova’ya gitmiştim, bugün şehit düşen askerlerimizle Yüksekova’da aynı karavanaya kaşık sallamıştım. Hala gözlerindeki iman ve ateşi görüyorum, o kardeşlerimizi rabbimizin huzuruna gönderirken, bir kez daha söylüyorum; bu ülkenin dağları tek bir terörist dahi, tek bir silah bu millete yöneltilmeyene kadar mücadelemiz sürecek” dedi.

Kendilerinin terörle mücadele ederken kenardan seyredenlerin olduğunu belirten Davutoğlu, “Geçen hafta bugün Ankara’da sivil halkız canlı bombaların kurbanı oldu. 100 insanımız hayatını kaybetti. Büyük bir acı yaşandı. Bu insanlık dışı eylemlerin hedefi Türkiye’dir. Kayseri’dir, Ankara’dır, İstanbul’dur, Edirne’dir, Diyarbakır’dır. Ama bu hedefin karşısında da bu iller dimdik duracak. Hedef Türkiye’nin büyük atılımları, milletimizin geleceğe yürüyüşünü engellemektir. Şüpheniz olmasın ki bu saldırılar, Türkiye’nin önünü kesmek için gerçekleştiriliyor. Ama  kesemeyecekler, durduramayacaklar. Türkiye’deki 13 yıldır devam eden huzur ve istikrarı ortadan kaldırmak için saldırıyorlar. 1 Kasım’da gerçekleşecek seçimleri etkilemek için, bu seçimlerde milletimizin sandığa yansıyacak iradesini zaafa uğratmak için yapılıyor. Türkiye’de Türkiye’nin seçimlerinden sonra istikrarlı ve güçlü bir hükümete kavuşmasını engellemek için yapılıyor” diye konuştu.

 

-“AKLINCA ŞANTAJ YAPIYOR”-

 

Ankara’daki saldırının ardından siyasi parti liderlerine çağrı yaptığını ve bu davete MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “hayır” cevabı verdiğini kaydeden Davutoğlu, davetine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise olumlu yanıt verdiğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu ile 1 saati aşkın bir görüşme yaptıklarını belirten Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu yaptığımız görüşmenin arkasından, bunu esefle söylüyorum, parti genel başkanı değil, bir parti üyesinin bile yapmayacağı şekilde bu görüşmeyi bir siyasi polemik malzemesi yaptı. Hiç utanmadan, sıkılmadan ‘konuştuklarımızı söylersem Davutoğlu zor durumda kalır’ dedi. Aklınca şantaj yapıyor, blok siyasetinden ümidini kesince imdi şantaj siyasetine yöneliyor. Kılıçdaroğlu’na da Bahçeli’ye de söylüyorum, bildikleri ne varsa hiç durmadan söylesinler. Görüşürken, devletin istihbarat daire başkanına bilgi sundurttum. Zannettim ki karşımda devlet sorumluluğuna sahip bir lider. Ama maalesef şimdi bize şantaj yapıyor, bilsin ki Sayın Kılıçdaroğlu, Bahçeli bizim milletimizden gizlimiz saklımız yok. Biz yolda yürürken her an sağımızda ve solumuzda iki şahitle yürüyoruz Allah’a doğru. Attığımız her adımda hesabı Allah’a vereceğimizi biliyoruz” dedi.

 

-“BAHÇELİ DE KILIÇDAROĞLU DA BİLDİĞİNİ SÖYLESİN”-

 

Milletten sakladıkları hiçbir şey olmadığını söyleyen Davutoğlu, “Hodri meydan ne biliyorlarsa konuşsunlar. Siyaset her şeyden önce ahlak işidir. Nezaket işidir, mahremiyettir. Devlet işlerini görüştüğünüzde muhatabınıza güvenmek istersiniz. Ama eğer birisi çıkıp dışarıda o görüştüklerinizi şantaj malzemesi olarak kullanırsa da Kılıçdaroğlu’nun yaptığı gibi ya da Sayın Bahçeli’nin gibi o zaman da bize, ‘konuş konuşabildiğin kadar’ demek düşer. Buradan Kılıçdaroğlu’na tekrar sesleniyorum, bundan sonra da seninle oturup konuşurken aklımda şunu tutacağım. Karşımda oturan buradan çıkar çıkmaz, devlet meselelerini kendi günlük siyasetine alet edecek bir şantaj siyasetçisi var gibi konuşacağım. Mahremimiz, devlet mahremiyetini konuşurken artık, kılı kırk yararak konuşacağız. Tüm kimliklerimizden, siyasi parti üyeliğimizden, genel başkanlığımızdan, milletvekilliğimizden her türlü kimliğimizden önce hepimiz, insanız, insan olmalıyız, ahlaklı olmalıyız, sözümüze sadık olmalıyız. Neymiş o beni zor durumda bırakacak şey? Bildiğini söylesin. Ne kadar ayıp bir tavır, ne kadar yanlış bir tavır. Tehdit ve şantaj ile siyaset yapılamayacağını, yapılamayacağını onlara birer birer öğreteceğiz. Eminim CHP kitlesi de bu tavırdan hicap duymuştur. Başbakan’ın bir anamuhalefet partisi genel başkanı ile konuşmasından sonra böyle bir tavırdan rahatsız olmuştur. Bu milletin en önemli özelliği ak ile karayı iyi ayırmasıdır. Buyurun millet meydanına, o meydan size ne olduğunuzu haykıracaktır. Siyasi muhataplarımıza güven duymak isteriz, devlet meselelerini paylaşmak isteriz. İnanın ben Kılıçdaroğlu’nu dinlerken onu sevenler adına da hicap duydum” diye konuştu.

 

-“UÇAK OLSAYDI DA DÜŞÜRÜRDÜK, HERKES AYAĞINI DENK ALSIN”-

 

Dün Suriye sınırında milliyeti belirlemeyen bir insansız hava aracının düşürüldüğünü belirten Davutoğlu, “Dün hava sahamızı  ihlal eden ve uyarılara rağmen ihlali sürdüren bir hava aracını düşürmüştük. İnsansız hava aracı değil de uçak olsaydı da aynı muamele ile mukabelede bulunurduk. İlgili bütün ülkelere sesleniyorum, tüm dünyaya da ilan ediyorum, angajman kurallarımız bellidir. Hangi ülke hangi gerekçe ile olursa olsun, ülke sınırlarımızı, hava sahamızı ihlal ederse sınır güvenliğini koruyup gereken cevabı veririz. Herkes ayağını denk almalıdır” dedi.

 

-“GÖRÜŞTÜĞÜMÜZDE ÇANTANIN İÇİNDEKİLERİ BİZE GÖSTERMEDİ”-

 

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında koalisyon görüşmeleri sırasında yanında bulunan çantayı açmasını değerlendiren Davutoğlu, “O çantayı görüştüğümüzde bana da gösterdi. Ama içendeki hazırlıkları çıkarıp konuşmadı. Çantayı daha doğru dürüst açmadan, kağıtları şöyle bir gösterip, ‘biz size hayır diyeceğiz’ dedi. ‘Her dediğinize hayır diyeceğiz’ dedi. Millet ‘uzlaşın’ dediği halde her söylediğimize, ‘hayır’ demek olur mu?” ifadelerini kullandı.

Koalisyon hükümetinin kurulamasının da kendilerine fatura edilmeye çalışıldığını belirten Davutoğlu, “Güya bütün hazırlıkları tamammış da, dosyalar çantadaymış da, aslında koalisyona hazırlarmış. Peki bu hazırlıkları niye bizimle paylaşmadılar? Niye o çantayı televizyonda gösterip de bize sadece kendisini gösterdi de dosyaları çıkarıp, ‘Sayın Başbakan şunlarda anlaşırız da şunlarda anlaşamayız’ dediler. Oturduğumuz anda, ‘bu 4 şart olmayacağı için sizinle olamayız’ dedi. O zaman yaptığımız her teklife hayır dedikten sonra, siyaseti kilitledikten sonra, terörle mücadelede bizi yalnız bıraktıktan sonra millet şimdi size inanır mı? Geçti o günler Sayın Bahçeli, millet size notunu verdi. En çok da yüreği yanan MHP’li kardeşlerim notu verdi” ifadelerini kullandı.

 

-“ŞUBAT’TA EN AZ 20-30 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ”-

 

1 Kasım seçimleri kapsamındaki vaatlerinin bir kısmını anlatan Davutoğlu,  engelli vatandaşlara yılsonuna kadar yeni atama imkanı vereceklerini söyledi.

Bir başka müjdenin ise emektar öğretmenlere olduğunu söyleyen Davutoğlu, “Şubat ayında öğretmenlerimize yeni atama yapıyoruz. 10 bin atama bu seneden Şubata aktarıldı, bu seneden. Gelecek seneki kadroların yarısını da Şubat’ta atayacağız. En az 20 bin-30 bine kadar atamayı inşallah gerçekleştirmeye çalışacağız” dedi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@