Davutoğlu: Bu Coşkuyu Cumhurbaşkanı Da Yaşıyor

İSTANBUL (ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biraz önce Cumhurbaşkanımızla birlikteydik, onun d...

Haberler 03.11.2015, 15:00
Davutoğlu: Bu Coşkuyu Cumhurbaşkanı Da Yaşıyor

İSTANBUL (ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biraz önce Cumhurbaşkanımızla birlikteydik, onun da selamı var sizlere. Bu coşkuyu o da yaşıyor. Bu seçimin mağlubu yoktur, kimseyi dışlamadık, dışlamayacağız. Bu seçimin galibi bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır, ülkemizdir, demokrasimizdir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçimleri sonrasında Başbakan Davutoğlu ile ilk kez bir araya geldi. Davutoğlu, Erdoğan'la görüşmesinin ardından ise İstanbul'a hareket etti. Seçim sonrası ilk kez İstanbul'a gelen Davutoğlu'nu coşkulu bir kalabalık karşıladı. 

Davutoğlu, Atatürk Havalimanı’nın önünde bekleyen seçmenlere halka hitap etti. “Bugün bir bayram, 3 Kasım AK Parti devriminin yıldönümü. 3 Kasım 2002’de Türkiye’de ‘ak yıllar’ başladı. 1 Kasım 2015’te de önümüzdeki onlarca yıl sürecek başka ‘ak yılların’ başlangıcı oldu. Biraz önce Cumhurbaşkanımızla birlikteydik, onun da selamı var sizlere. Bu coşkuyu o da yaşıyor” diyen Davutoğlu, 3 Kasım 2002’de 1,5 yıllık olan partinin yüzde 34,5 oy oranıyla iktidara geldiğini anımsattı. Ardından oylarının sürekli yükseldiğini söyleyen Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Nice seçimlerden başarıyla çıktık. Şimdi 14 yıl sonra, tekrar 2011 oranlarına ulaşarak tekrar yüzde 49,5’la millet bize güvenini gösterdi. Milletimize teşekkür ediyoruz. Bana gazeteciler sordu, ‘Bu artışın sebebi ne’ diye. Tek bir cevabı var, samimiyet, samimiyet, samimiyet. Milletimiz, bu ülkeye samimiyetle hizmet iradesine sahip olanlarla günlük siyaset yapanlar arasındaki farkı gördü. Aşk, samimiyet, dava deyince akla AK Parti gelir. Biz bu topraklara ancak sevgi tohumları ekmeye geliriz. Bu seçimin mağlubu yoktur, kimseyi dışlamadık, dışlamayacağız. Bu seçimin galibi bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır, ülkemizdir, demokrasimizdir ve AK Parti kadrolarının millet aşkıdır.

Bu seçimde en büyük pay İstanbul’un oldu, İstanbul’da oylarımız 985 bin arttı. Türkiye genelinde 4,5 milyon arttı. Demek ki, 5 ayda 4,5 milyon vatandaşımızın gönlüne girmişiz. Nice gönüllere girmeye devam edeceğiz. Bizim için iki grup vatandaşımız vardır; bugün AK Parti’ye oy verenler ve yarın verecek olanlar. Bugünkü bayramdan çok daha büyüğünü 2019’da kutlayacağız. Ama gerçek bayram, 2023’te. 3 Kasım 2002’de yanan meşale daha ileriye taşınacak. İstanbul bir ve beraberse, Türkiye’nin bütünü burada olduğu için Türkiye bir ve beraberdir. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Daha çok beraber olacağız, daha çok söyleyecek sözümüz var, yürüyecek yolumuz var.” (ANKA)

(AYÇ/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@