Dargelirlilere 500 Lira Bayram Yardımı

BATMAN'da, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın, Kurban Bayramı öncesinde dağıttığı nakdi yardımdan almak isteyenler uzun kuyruk oluşturdu.

Haberler 17.09.2015, 14:40
Dargelirlilere 500 Lira Bayram Yardımı
Arif ARSLAN/BATMAN,(DHA)-BATMAN'da, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın, Kurban Bayramı öncesinde dağıttığı nakdi yardımdan almak isteyenler uzun kuyruk oluşturdu. Vakıf veznelerinde toplanan kalabalığı özel güvenlik elemanları sıraya koymakta güçlük çekti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın her bayram öncesinde kentteki dargelirli aileler ile sığınmacılara yaptığı nakdi yardımları almak isteyenler, sabah erken saatlerde Ziya Gökalp Mahallesi'ndeki vakıf bürosunda para yardımı alabilmek toplandı. Güvenlik görevlileri, yardım için bekleyenleri vezneye almakta zorlandı. Suriyeli sığınmacıların daha önce güncelleştirdiği adrese dayalı nakdi yardımların hesaplarına aktarılacağını söyleyen vakıf yetkilileri, "Suriyeli sığınmacılara 300, kentteki dar gelirli ailelere ise 500 lira nakdi yardım yapılıyor. Geçen Ramazan Bayramı arifesinde 2 bine yakın Suriyeliye nakdi yardımda bulunulmuştu. Bu bayram öncesi de 5 bine yakın dar gelirliye 500'er TL para yardımı yapılacak. Bayram arifesine kadar vakfın bürosundan yardımlar ailelere verilecek"dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@