Darbe şehitleri Ali Anar ve Ömer Takdemir son yolcuklarına uğurlandı

TÜRK Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grubun darbe girişimi sırasında Akıncı Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan F-16 savaş uçaklarının kalkışını engellemek isterken, açılan ateşte hayatlarını kaybeden Kazan'ın Ahi Köyü muhtarı 35 yaşındaki Ali Anar ve askere gitmeye hazırlanan 20 yaşındaki Ömer Takdemir son yolculuklarına uğurlandı.

Haberler 17.07.2016, 12:32
Darbe şehitleri Ali Anar ve Ömer Takdemir son yolcuklarına uğurlandı
TÜRK Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grubun darbe girişimi sırasında Akıncı Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan F-16 savaş uçaklarının kalkışını engellemek isterken, açılan ateşte hayatlarını kaybeden Kazan'ın Ahi Köyü muhtarı 35 yaşındaki Ali Anar ve askere gitmeye hazırlanan 20 yaşındaki Ömer Takdemir son yolculuklarına uğurlandı. Cenaze namazında İlçe Müftüsü Halil Karagöz, FETÖ terör örgütüne lanet yağdırdı.

Askeri darbe girişimi sırasında Kazan'daki Akıncı Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkan uçakları engellemeye çalışan yaklaşık 8 bin Kazanlı'nın üzerine, komutanlık girişindeki darbeci askerler tarafından açılan ateş sonucu 7 kişi hayatını kaybederken, 59 kişi de yaralandı. Saldırıda hayatını kaybedenlerden 6 çocuk babası Kazan Ahi Köyü Muhtarı Ali Anar ile Ömer Takdemir, kılınan cenaze namazlarının ardından son yolculuklarına uğurlandı. Ölen iki kişinin yakınlarının feryatları yürekleri dağladı.

MÜFTÜ BEDDUA ETTİ

Muhtar Anar için Ahi Köyü'nde kılınan cenaze namazında vatandaşlar, darbecilere lanet okudu. Cenaze namazını kıldıran Kazan Müftüsü Halil Karagöz, "Tankın altına alıp ezecek kadar içinde nefret duyguları besleyen bütün vatan hainlerini, şerefsizleri, FETÖ'cüleri, paralelcileri Allah'a havale ediyoruz. Allah kahretsin. Bu şehitlerimiz sayesinde milletimiz, vatanımız uçurumun kenarından dönmüştür. Allah böyle acılarla bizleri imtihan etmesin bir daha. Biz, şehitlerimizden razıyız, Allah da razı olsun, makamları cennet olsun" dedi.

Ömer Takdemir için de Yakuphasan Köyü'nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Takdemir'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@