Darbe şehidi ikiz polislerin ailesinden 'ilgisizlik' tepkisi

ANKARA'da 15 Temmuz gecesi darbecilerin Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na saldırısında şehit düşen evli ikiz polis memurları 26 yaşındaki Ahmet ile Mehmet Oruç'un Adana'da yaşayan al-nneleri Senem ile babaları  işçi emeklisi Ali Oruç, kendilerine ilgi gösterilmemesinden yakındı.

Haberler 11.08.2016, 11:14
Darbe şehidi ikiz polislerin ailesinden 'ilgisizlik' tepkisi
Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, () - ANKARA'da 15 Temmuz gecesi darbecilerin Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na saldırısında şehit düşen evli ikiz polis memurları 26 yaşındaki Ahmet ile Mehmet Oruç'un Adana'da yaşayan al-nneleri Senem ile babaları  işçi emeklisi Ali Oruç, kendilerine ilgi gösterilmemesinden yakındı. Aile oğullarının adlarının bir okul ya da camiye verilmesini istedi.

Şehit babası olmaktan büyük gurur duyduğunu belirten Ali Oruç, ilgisizlikten yakındı. Oruç şöyle dedi:
"Vatanım için 2 evladımı verdim çok gururluyum. Bir oğlum kaldı, gerekirse onu da şehit vermeye hazırım. Ama bazı duyarsızlıklar oluyor. Biz bu olay olduktan sonra biraz kenarda kaldık gibi. Biz Cumhurbaşkanımızdan da Başbakanımızdan en azından bir telefon bekledik" dedi.

550 LİRA MAAŞA TEPKİ

Oğullarına şehit olmasından sonra Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) gelen bir yazıda kendisine 550 lira maaş bağlandığını belirten Ali Oruç, bu parayı istemediklerini söyledi. Oruç şöyle konuştu:
"Ben bu vatana 2 evlat vermişim, bana 550 lira maaş veriyorlar. 2 evlat bu mudur, yazıklar olsun. 2 evladımı 26 yıl boyunca ne zorluklarla büyüttüm. Ben istemiyorum verdikleri 550 lira maaşı. Benim evladımı versinler, verebilecekler mi bakalım. Benim çocuklarıma sahip çıksınlar başka bir şey istemiyorum. Benim çocuklarımın değeri 550 lira mı? Benim evladıma 550 lira değer biçmişler. Biz asgari ücretle zaten geçinmişiz. Herkesi kendi evladı yerine koysun, onlar kabul ediyorlarsa ben de kabul ediyorum. Bu acımıza derman olsunlar. Ben 2 evladımı vermişim, bu her baba yiğidin harcı değildir."

BENİM EVLATLARIM DEĞERSİZ Mİ?

Şehit ikizlerin annesi Senem Oruç ise kendilerine değer verildiğini hissetmek istediklerini söyledi. Anne Oruç şöyle dedi:
"Ben çocuklarımın isminin bir cami veya okula konulmasını isterim. Adana'ya yakışır 2 cami de olur, yol da olur. Benim çocuklarım bu kadar mı değersiz. Bir yere isimleri verilmedi. Cumhurbaşkanım veya Emine Hanım aramadı. Haber de gönderdim ama arayan olmadı. Şehit çocuklarım 5 yıl askeriye ve polislik için uğraştılar. Biz asgari ücretle geçinen bir aileyiz. Benim çocuklarım bu vatana canlarını verdiler."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@