Darbe girişimi soruşturması: 1 gazeteci tutuklandı

ADLİYEYE sevk edilen gazetecilerden Ercan Gün yurtdışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Gazeteci İbrahim Balta ise "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.

Haberler 02.08.2016, 18:21
Darbe girişimi soruşturması: 1 gazeteci tutuklandı
Serpil KIRKESER/İstanbul, ()- ADLİYEYE sevk edilen gazetecilerden Ercan Gün yurtdışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Gazeteci İbrahim Balta ise "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.

FETÖ / PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteciler Ercan Gün ve İbrahim Balta sabah saatlerinde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı tarafından ifadesi alınan gazeteciler Gün ve Balta tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Ercan Gün'ü yurtdışına çıkış yasağı koyarak serbest bıraktı.

Hakimlik, İbrahim Balta'nın ise "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmasına karar verdi. Soruşturma kapsamında tutuklanan gazetecilerin sayısı ise 18'e yükselmiş oldu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@