Damsız Cinayetinde İyi Halden 25 Yıl Hapis

BURSA’da gittiği bara yanında kız arkadaşı olmadığı için alınmayan 30 yaşındaki Enver Ferdi Civaş’ı çıkan tartışmada av tüfeği ile öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan barın gece bekçisi 41 yaşındaki İrfan Atlı mübbet hapisle yargılandığı davada duruşmadaki iyi halinden 25 yıl, azmettirici olmakla suçlanan işletme sahibi Hüseyin Gülenel ise 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Haberler 15.10.2015, 17:38
Damsız Cinayetinde İyi Halden 25 Yıl Hapis
Mehmet İNAN/BURSA,(DHA)- BURSA’da gittiği bara yanında kız arkadaşı olmadığı için alınmayan 30 yaşındaki Enver Ferdi Civaş’ı çıkan tartışmada av tüfeği ile öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan barın gece bekçisi 41 yaşındaki İrfan Atlı mübbet hapisle yargılandığı davada duruşmadaki iyi halinden 25 yıl, azmettirici olmakla suçlanan işletme sahibi Hüseyin Gülenel ise 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mudanya İlçesi'nin Çağrışan Mevkii’nde 19 Ekim 2013 gecesi meydana gelen olayda, iddiaya göre bara girmek isteyen Enver Ferdi Civaş, 4 gün önce işe başlayan koruma görevlisi İrfan Atlı tarafından, "Damsız kimseyi içeri almıyoruz" diyerek engellendi. İkili arasında çıkan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. İrfan Atlı, korumaların bulunduğu bölümde bulunan ve kendisine ait olduğu belirtilen av tüfeği ile Enver Ferdi Civaş'a üç el ateş etti. Saçmalarla başı parçalanan Enver Ferdi Civaş kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde öldü. Cinayet zanlısı İrfan Atlı, daha sonra suç aleti av tüfeğiyle birlikte yakalandı.

Bursa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde haklarında 'Kasten adam öldürmek ve azmettirmek' suçlarından ömür boyu hapis cezası istemi ile dava açılan tutuklu sanıklar İrfan Atlı ile işyeri sahibi Hüseyin Gülerer son kez hakim karşısına çıktı. Son sözleri sorulan İrfan Atlı ile işyeri sahibi Hüseyin Gülerel, “Suçsusuz, beraatimizi istiyoruz” dediler.

Mahkeme heyeti, kısa bir aranın ardından hakkında ömür boyu hapis cezası istenen İrfan Atlı’ya duruşmadaki iyi hali nedeniyle 25 yıl hapis cezası verirken, azmettirici iddiasıyla yargılanan Hüseyin Gülerel’in toplanan delillere göre 'Yardım etmek' olarak değerlendirerek 10 yıl 10 ay hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti her iki sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@