Cumhuriyet'e Muhteşem Kutlama

İZMİR (ANKA) - Cumhuriyet'in 92'nci kuruluş yıl dönümü, K...

Haberler 27.10.2015, 10:40
Cumhuriyet'e Muhteşem Kutlama

İZMİR (ANKA) - Cumhuriyet'in 92'nci kuruluş yıl dönümü, Karşıyaka'da muhteşem bir coşkuyla kutlanacak. Karşıyaka Belediyesi tarafından organize edilen kutlama programı kapsamında, 28 Ekim’de on binlerce kişi Fener Alayı’nda ve Anayasa Meydanı’ndaki konserde buluşacak. Başkan Akpınar, “Ülkemizin içinden geçtiği zor süreçte, Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olduğumuzu bir kez daha göstermek için, yarın herkesi etkinliklerimize bekliyorum” dedi.

-FENER ALAYI’NDA BÜYÜK COŞKU-

Cumhuriyet Bayramı’nı anlamlı etkinliklerle kutlamaya hazırlanan Karşıyaka Belediyesi, 28 Ekim Çarşamba akşamı, binlerce Karşıyakalıyı alanlarda buluşturacak. Coşkulu kutlama programı, saat 19.00'da Fener Alayı ile başlayacak. Belediye hizmet binası önünde toplanacak binlerce Karşıyakalı, ellerinde meşaleler, pankartlar ve bayraklarla, Karşıyaka Çarşısı’ndan geçerek Anayasa Meydanı’na yürüyecek. Karşıyaka’yı ışıl ışıl bir görünüme kavuşturacak coşkulu kalabalığa, Karşıyaka Belediye Bandosu da eşlik edecek.

-KAYIPLAR UNUTULMADI-

Meydanda saat 20.00’de sanatçı Mehtap Demir konser verecek. “Türkülerimiz yas, ağıtlarımız isyan” sloganıyla gerçekleşecek konserle, hem Cumhuriyet’in 92'nci kuruluş yıl dönümü kutlanacak hem de son aylarda terör olaylarında yitirdiğimiz canlar anılacak. Konser öncesi Karşıyaka Belediyesi halk oyunları kursiyerleri tarafından “Cumhuriyeti Böyle Kurduk” başlıklı bir gösteri de sunulacak.

-“CUMHURİYET’İN YILMAZ BEKÇİLERİYİZ”-

Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine tüm İzmirlileri davet eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’in 92. yılını, Karşıyakamıza yakışan bir coşkuyla, birlik ve beraberlik içinde kutlayacağız. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte, Cumhuriyet Bayramımızı en güzel şekilde kutlamak bizler için ayrı bir anlam ve önem taşıyor. Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olduğumuzu bir kez daha göstermek için, tüm İzmirlileri etkinliklerimize bekliyorum” dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@