Cumhuriyet Savcısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten yargılanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Adana Cumhuriyet Savcısı Mehmet Turan Denizgöçer'in avukatı Battal Özer, duruşma sonunda açıklamalarda...

Haberler 29.04.2016, 17:49
Cumhuriyet Savcısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten yargılanıyor
ARAŞTIRILMADAN AÇILMIŞ BİR DAVA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Adana Cumhuriyet Savcısı Mehmet Turan Denizgöçer'in avukatı Battal Özer, duruşma sonunda açıklamalarda bulundu. Herkes hakkında dava açılabileceğini, kimsenin bir farklılığının olmadığını, bu davada bir Cumhuriyet Savcısının yargılandığını hatırlatan Avukat Özer, şunları söyledi:

"Ama bu dava, etkin bir soruşturma yürütülmeden, bu paylaşımı gerçekten meslektaşımızın yapıp yapmadığı araştırılmadan, sadece bir iddia üzerine açılan bir dava. Ben de eski bir yargıcım, çok uzun bir süre yargıçlık yaptım, şimdi avukatlık yapıyorum. Beraber de çalıştığım bir savcı yaklaşık 10 yıl kadar, kendisi çok saygın ve saygılı bir insandır. Tabi beklediğimiz her vatandaş için etkin soruşturma yapılması olduğu kadar da özellikle kamuoyunda böyle kamusal görevleri yapan kişilerin de soruşturmanın daha etkin şekilde yürütülmesini beklerdik. Bugün bizler ne yazık ki bu davada bu etkinliği görmedik. Açılmış bir dava var, biz davanın beraatla sonuçlanacağına inanıyoruz."

MÜVEKKİLİM AYAKTA TUTULDU

Duruşma sırasında sanığın ifadesini verdikten sonra oturmasının söylenmesi gerektiğini, ancak Cumhuriyet Savcısı Mehmet Turan Denizgöçer'in ifadesini verdikten sonra ayakta bekletildiğini belirten Özer, "Müvekkilimin sürekli ayakta tutulması beni kişisel olarak rahatsız etmiştir" dedi.

"BU İDDİANAME CUMHURBAŞKANI'NA HAKARETTİR"

Davayı izlemek üzere Ankara'dan Tarsus'a gelen Yargıçlar Sendikası Başkanı Ankara Aile Mahkemesi Hakimi Mustafa Karadağ ise şunları söyledi:

"Çavuşesku'nun kurşuna dizilmesiyle ilgili fotoğrafın yayınlaması nedeniyle bir dava açılması hukuken kabul edilebilir bir şey değildir. Bu bir kere Çavuşesku'nun sarayı önünde öldürülmesinden bizim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a nasıl gidildiğini saptamak dahi çelişkili bir durumdur ve iddianamede zaten açıklanmamış. Asıl olarak bu iddianame kendisi eğer Cumhurbaşkanına hakaret var ise ya da olacaksa, eğer öyle bir şey değerlendirilme yapılacaksa bizzat bu iddianamenin kendisi Cumhurbaşkanı'na hakarettir. Savcı bey paylaşımı kendisinin yapmadığını bir sahte hesap üzerinden yapıldığını söyledi. Soruşturmanın etkin ve özenli bir şekilde yapılmadığını iddia etti ve beraatını istedi. Bu tabii ki lekelenmeme hakkına yapılanda bir saldırıdır."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@