Cumhuriyet'e 2013'teki bir yazı nedeniyle ilan kesme cezası!

Basın İlan Kurumu, Cumhuriyet gazetesine, geçen yıl hayatını kaybeden Cüneyt Arcayürek'in 2013 Şubat'ında yayımlanan bir yazısı, savcı Selim Kiraz’ın fotoğrafı ve Charlie Hebdo kapağının yayımlanması nedeniyle 18 gün ilan kesme cezası verdi.

Haberler 29.03.2016, 11:03 29.03.2016, 11:04
Cumhuriyet'e 2013'teki bir yazı nedeniyle ilan kesme cezası!
haber.sol.org.tr - Basın İlan Kurumu, Cumhuriyet gazetesine, savcı Selim Kiraz’ın fotoğrafı, Charlie Hebdo ve geçen yıl Haziran'da hayatını kaybeden yazar Cüneyt Arcayürek’in köşe yazısı nedeniyle 18 gün ilan kesme cezası verdi.

Basın İlan Kurumu, şikâyet üzerine geçen yıl hayatını kaybeden yazar Cüneyt Arcayürek’in 28 Şubat 2013 tarihli köşe yazısı, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun 12 çizerinin katledilmesinin ardından çıkan özel sayısının kapağının yayımlanması ve rehin alındığı makamında öldürülen savcı Mehmet Selim Kiraz’ın fotoğrafının yayınlanması, Cumhuriyet gazetesine yazı göndererek savunma istedi. Savunmaları değerlendiren Basın İlan Kurumu, savcı Kiraz fotoğrafı için 12, Charlie Hebdo kapağı ve Arcayürek’in köşe yazısı nedeniyle de toplam 6 gün ilan kesme cezası verdi. Kararlara yönelik itirazları hakem sıfatıyla değerlendiren İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesi de Basın İlan Kurumu’nun kararlarını onadı.

Basın İlan Kurumu’nun ilan kesme cezasına gerekçe gösterdiği yayınlardan biri olan savcı Kiraz manşeti ile ilgili gazeteye dava açılmış, dava kapsamında mahkeme, 18 gazetecinin yargılandığı dosya hakkında düşme kararı vermişti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@