Cumhuriyet Başsavcılığı Sedat Peker Hakkında Yakalama Kararı

Suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine çıkarılan kararın ve yapılan açıklamanın detayları.

Cumhuriyet Başsavcılığı Sedat Peker Hakkında Yakalama Kararı

Son günlerde sosyal medya üzerinden yayınladığı videolar ile basında yer alan suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında yargı harekete geçti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine Sedat Peker hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 

SEDAT PEKER HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Sedat Peker, bulunduğu Birleşik Arap Emirliklerinden bir otelde bir süredir bazı videolar yayınlamıştı. 

Videolarda bazı siyasi isimler ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında iddialarda bulunan Sedat Peker, isim vererek suçlamalarda da bulunmuştu. Videolardan ve ortaya atılan iddiaların ardından  suç örgütü lideri Sedat Peker'in yakalanması için harekete geçildi. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sedat Peker için Yakalama Kararı Çıkardı

Cumhuriyet Başsavcılığı alınan karara ilişkin yapmış olduğu açıklamasında şüpheli Peker hakkında, 2021/100993 numaralı dosyası üzerinden soruşturma yürütüldüğünün altını çizdi. Başsavcılık açıklamasının devamında ise "Şüpheli Reis Sedat Peker'in yurt dışında firari olması sebebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi doğrultusunda, Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliğinin 26 Mayıs 2021 tarih ve 2021/6114 Değişik İş sayılı kararıyla yakalanmasına karar verilerek, hakkında yakalama emri düzenlenmiştir." ifadelerine yer verdi. 

Suç örgütü lideri Sedat Peker son videolarında başta Süleyman Soylu, eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu ve Mehmet Ağar başta olmak üzere çok sayıda isim hakkında iddialar ortaya atmıştı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@