Cumhurbaşkanlığı'ndan İran Gezisi Açıklaması: Dört Yıl Sonra Bir İlk

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Hasan Ruhani’nin davetine karşılık olarak, beraberlerinde Bakanların da yer aldığı bir heyetle, 7 Nisan günü İran’a resmi bir ziyare

Haberler 04.04.2015, 09:46
Cumhurbaşkanlığı'ndan İran Gezisi Açıklaması: Dört Yıl Sonra Bir İlk

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Hasan Ruhani’nin davetine karşılık olarak, beraberlerinde Bakanların da yer aldığı bir heyetle, 7 Nisan günü İran’a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya görü Türkiye’den İran’a Cumhurbaşkanı düzeyinde dört yıl aradan sonra yapılacak bu ziyaret vesilesiyle, Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin ikinci toplantısı düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İran’ın dini lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Ruhani’yle Tahran'da görüşmelerde bulunmaları öngörülüyor.

Ziyaret sırasında Türkiye-İran arasındaki ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla ele alınacağı, ayrıca bölgesel ve uluslararası konular hakkında görüş teatisinde bulunulacağı bildirildi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@