Cumhurbaşkanlığı seçiminde son dakika! 6'lı Masa dağılıyor mu?

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi gündemde yerini alırken 6'llı masadan çıkacak karar dört gözle bekleniyordu. Financial Times'ın yaptığı o açıklama gündeme damga vurdu. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanlığı seçiminde son dakika! 6'lı Masa dağılıyor mu?

2023 Yılında olması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimi için gözler gelecek açıklamaları ararken Financial Times tarafından yapılan o açıklama gündeme damga vurdu. 6'lı masanın dağıldığına ilişkin bir açıklamada bulunan Financial Times'ın o açıklaması sonrası vatandaşlar son durumu öğrenmek istedi. Peki 6'lı masa dağıldı mı? 2023 Cumhurbaşkanı adayları kimler?

Yeni yılda olması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Uzun süredir dört gözle beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak açıklamada bulunan Financial Times'ın gündeme damga vuran açıklaması hem anlaşılmaya çalışıldı hem de tartışıldı. 

Altılı masa dağıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelecek sene 2023 yılında yapılması beklenen seçim ile ilgili konuşmuştu. 2023 yılında yeniden Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklayan Recep Tayyip Erdoğan sonrası diğer Cumhurbaşkanı adayları da oldukça merak edilmişti. 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde son dakika! 6'lı Masa dağılıyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Ümit Özdağ, Muharrem İnce gibi isimlerinde 2023 Cumhurbaşkanı adaylığını açıklamalarının ardından 6'lı masadan haber gelmesi bekleniyordu. Vatandaşların büyük merakla beklediği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın rakibi olacak o isim altılı masada hala kararlaştırılmamışken Financial Times tarafından yapılan açıklama kafaları karıştırdı. 

6'lı Masadan Karar Ne Zaman Çıkacak?

Cumhurbaşkanı adayı belirlemek amacıyla toplanan 6'lı masada Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunmuştu. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde gerekirse aday olabileceğini belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir Cumhurbaşkanı'nda olması gereken tüm kriterleri taşıdığını vurgulamıştı. 

Altılı masanın kısa zaman içinde bir karara varması beklenirken Financial Times tarafından yapılan açıklamada 'Türkiye'de Erdoğan'la mücadele edecek muhalefet bloğu dağılıyor' dedi. Bu açıklaması Twitter gündemine bomba gibi düşen Financial Times'ın bahsetmeye çalıştığı asıl konu pek çok kişi tarafından anlaşılmazken 'altılı masa dağıldı mı?' soruları sorulmaya başlandı. Altılı masa ile ilgili henüz böyle bir doğrulama gelmezken çok yakın zamanda kararların açıklanması bekleniyor.